Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Policjanci pomagała odzyskać mieszkanie. Znaleźli w nim narkotyki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Łomżyńscy policjanci w wynajmowanym przez 30-latkę mieszkaniu znaleźli znaczną ilość narkotyków. Okazało się, że 680 gramów amfetaminy należy do jej 29-letniego znajomego. Wpadli, bo właściciel zgłosił, że mieszkanie jest zdewastowane, a kobieta nie płaci czynszu. 

Do łomżyńskich policjantów zgłosił się właściciel mieszkania z prośbą o pomoc z kłopotliwym najemcą.

– Z jego relacji wynikało, że mieszkająca tam młoda kobieta zdewastowała mieszkanie i od kilku miesięcy nie płaci czynszu. Gdy policjanci wspólnie z mężczyzną weszli do mieszkania wszędzie były rozrzucone przedmioty, a zainstalowany w mieszkaniu sprzęt był zniszczony. Właściciel mieszkania wyceniał straty na 6,5 tysiąca złotych – mówi Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Mężczyzna sprawdzając pokoje zwrócił uwagę na torebkę z białą sproszkowaną substancją, o czym natychmiast poinformował policjantów.

– W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli łącznie siedem zawiniątek foliowych z białą substancją o wadze łącznej ponad 680 gramów. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. W trakcie interwencji do mieszkania przyszło czworo młodych ludzi, którzy widząc właściciela i policjantów nie kryli zdziwienia i zdenerwowania. Wśród tych osób była 30-latka widniejąca na umowie jako najemca lokalu i jej 29-letni przyjaciel – dodaje Janowska.

Jak ustalili policjanci to właśnie do tego mężczyzny należały znalezione w mieszkaniu środki odurzające. Oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Dodatkowo 29-latek usłyszał także zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

KMP w Łomży

Hits: 19

Autor P. G.

2021-06-21

Więcej informacji z tej kategorii