Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Trwa tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. W Polsce są miejsca gdzie poszkodowani mogą liczyć na bezpłatne wsparcie. Jednym z nich jest Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Łomży.

Na wizytę można umówić się telefonicznie lub bezpośrednio na miejscu. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok i udziela różnego rodzaju pomocy. – Udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, bezpłatnej pomocy doradcy zawodowego lub mediatora jeśli jest taka potrzeba. U nas mediacje prowadzą osoby zarejestrowane w Sądzie Okręgowym, także jest to wszystko zgodne z przepisami prawa – mówi Mirosława Kluczek z ośrodka.

      2023-02-21 Mirosława Kluczek

Osoby, które zgłaszają się do Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem najczęściej mają problemy rodzinne, ale nie tylko. – Często mamy do czynienia z oszustwami lub wypadkami komunikacyjnymi. Zdarzają się konflikty rodzinne ale przede wszystkim jest to przemoc w rodzinie, która dotyczy zarówno kobiet, mężczyzn ale też bezpośrednio dzieci – dodaje Mirosława Kluczek.

      2023-02-21 Mirosława Kluczek o problemach

Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, pomaga też finansowo w przypadku potwierdzenia stosowanej przemocy. Takie dokumenty można uzyskać od sądu, prokuratury lub policji.

Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Łomży znajduje się na ul. Wojska Polskiego 42A.

Autor

2023-02-21

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 6 czerwca

Słowo Życia: 6 czerwca

WTOREK DZIEWIĄTEGO TYGODNIA OKRESU ZWYKŁEGO   Mk 12, 13-17 Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku...