Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Ponad 154 mln złotych trafi do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Budowa bulwarów nad Narwią, inwestycje OZE czy remont Klubu Seniora, m.in. te zadania zostaną sfinansowane dzięki przyznanym środkom, które trafią do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Łomża. Kwota wsparcia to niemal 36 milionów euro.

Porozumienie w tej sprawie z Zarządem Województwa Podlaskiego podpisali: wójt gminy Piątnica i Łomża, burmistrz Nowogrodu oraz prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który podkreśla, że o przyznane środki miasto walczyło kilka lat:

-Duże środki dla miasta i regionu łomżyńskiego. Cieszymy się z tego, że udało się nam zrealizować ten cel o którym marzyliśmy 8 lat temu. Pamiętam początki, kiedy Miasto Łomża wspólnie z Suwałkami walczyliśmy o to, żeby tzw. ZIT-y nie dotyczyły tylko Białegostoku i sąsiednich samorządów.

      2024-06-21 Mariusz Chrzanowski

Przyznane środki zostaną wykorzystane także na realizację projektów tzw. miękkich:

-Kolejny etap budowy łomżyńskich bulwarów, inwestycje związane z OZE na obiektach użyteczności publicznej, modernizacja energetyczna, rozbudowa tras rowerowych, przebudowa Klubu Seniora, czy też przebudowa Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Księżnej Anny. 

      2024-06-21 Mariusz Chrzanowski o realizacji projektów

Dofinansowanie z funduszy europejskich otrzymały także projekty znajdujące się w białostockim i suwalskim obszarze funkcjonalnym.

fot.podlaskie.eu

Autor W M

2024-06-21

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...