Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Powiat Łomżyński obchodzi potrójny jubileusz

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, starostwo łomżyńskie świętowało potrójny jubileusz. Wydarzenie było hołdem dla 25-lecia Powiatu Łomżyńskiego, 40-lecia istnienia Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie oraz 70-lecia działalności Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

Jesteśmy dumni z działalności instytucji kultury naszego Powiatu, jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniali się do ich rozwoju– mówi Starosta Łomżyński, Lech Szabłowski.

-Pamiętajmy, że powiaty powstały w 1999 roku, dlatego tylko 25- lecie, natomiast Instytucje Kultury działały najpierw pod nadzorem wojewody podlaskiego, potem trafiły do Starostwa. Bardzo się cieszę, że są naszymi jednostkami i zawsze to podkreślam, jestem z tego dumny, że jeśli chodzi o kulturę Powiat Łomżyński stoi na solidnych fundamentach. 

      2024-03-20 Lech Szabłowski

Czas pełen wyzwań, wielu inwestycji i zrealizowanych planów – tak podsumowuje minione lata Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego, Maria Dziekońska.

-Obserwuję specjalizację, która się dokonuje w różnych dziedzinach zarówno w kulturze i infrastrukturze. Jesteśmy coraz bardziej wydajni, robimy wydarzenia historyczne i przyciągamy więcej mieszkańców i publiczności. To bardzo nas cieszy, że ludzie chcą spędzać z nami czas. 

      2024-03-20 Maria Dziekońska

Uroczystą galę wypełniły występy artystyczne podopiecznych Regionalnego Ośrodka Kultury. Powiat Łomżyński jest jednym z 17 powiatów w województwie podlaskim, na które składa się 14 powiatów ziemskich i 3 grodzkie, jako powiat ziemski – działa od 1 stycznia 1999 roku.

Autor W M

2024-03-20

Więcej informacji z tej kategorii