Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Powstaje projekt hali sportowej przy SP 4

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Powstaje projekt hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży. Denuo Architekci sp. z o.o. z Łodzi opracuje dokumentację techniczną na jej budowę. W placówce odbyło się spotkanie, w którym omówione zostały oczekiwania szkolnej społeczności względem nowego obiektu.

Projektowany budynek sali gimnastycznej będzie głównie przeznaczony do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego uczniów SP 4.

– Ma się w nim znajdować boisko o sugerowanych wymiarach minimalnych 20×40 m z możliwością podziału kurtynami na trzy sektory. Hala ma umożliwiać grę w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i futsal. Powinna posiadać również widownię z trybunami składanymi na 200 miejsc. Ponadto w miarę możliwości kubaturowych projektant powinien uwzględnić  i zaprojektować pomieszczenia do aerobiku, siłowni, tenisa stołowego, terapii ruchowej i sztuk walki, a także trzy sale lekcyjne, szatnie dla uczniów szkoły oraz widowni, archiwum szkolne, toalety i siedzibę Uczniowskiego Klubu Sportowego – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego

      2024-02-08 Łukasz Czech

Budynek powinien być pozbawiony barier architektonicznych i wyposażony w udogodnienia umożliwiające funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Szczególna uwaga ma być zwrócona na zastosowanie rozwiązań i materiałów zapewniających energooszczędność eksploatacyjną obiektu oraz minimalizację bieżących kosztów jego utrzymania.

Do końca marca powinniśmy poznać wstępną wizualizację układu funkcjonalnego, zaś pełna dokumentacja ma być gotowa wiosną 2025 roku.

BŚ/UM Łomża

Autor B. Ś.

2024-02-08

Więcej informacji z tej kategorii