Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Powstanie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Łomży ma powstać nowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Władze miasta zapowiadają jego budowę w miejsce obecnego, wyeksploatowanego boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej nr 9.

Potrzebę budowy takiego boiska zgłasza między innymi społeczność Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Obecnie w 14 grupach trenuje ponad 300 dzieci.

– Dzieci do 11. roku życia mogą się szkolić na mniejszych „Orlikach”, natomiast starsi zawodnicy swoje umiejętności muszą podnosić już na pełnowymiarowym boisku. Jedynym takim obiektem ze sztuczną nawierzchnią w Łomży jest boisko przy WORD przy ul. Zjazd. W okresie zimowym jest ono bardzo mocno eksploatowane. Oprócz ośmiu grup MŁKS-u trenują i rozgrywają na nim swoje mecze także zawodnicy Akademii Piłkarskiej Elite, AP Lider oraz seniorzy i drużyna rezerw Łomżyńskiego Klubu Sportowego – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego.

      2024-02-20 Łukasz Czech

Zainteresowanie treningami piłki nożnej w mieście jest na tyle duże, że konieczne stało się powstanie kolejnego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią.

– Na marcową sesję, prezydent skieruje do Rady Miejskiej wniosek o zabezpieczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji technicznej. Ten nowy obiekt miałby być certyfikowany, posiadać nawierzchnię spełniającą wymogi FIFA, oświetlenie, drenaż i odrębne od szkoły pomieszczenia socjalne, aby można było z niego korzystać również w dni i godziny kiedy szkoła nie funkcjonuje – mówi Łukasz Czech.

      2024-02-20 Łukasz Czech o nowym boisku

Inwestycja miałaby uwzględniać pozostawienie istniejącej trybuny oraz bieżni tartanowej. O pieniądze na ten cel, miasto zamierza ubiegać się z programu „Sportowa Polska”.

2024-02-20

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...