Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Plany na nowy teren sportowo – rekreacyjny

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Samorząd Województwa Podlaskiego przekaże Miastu Łomża nieruchomość znajdującą się przy Szpitalu Wojewódzkim imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W tym miejscu ma powstać skatepark oraz boisko. Chcemy, aby najmłodsi mieszkańcy mieli miejsce do aktywnego odpoczynku. W tej części miasta brakuje miejsca na rekreację- mówi Prezydent miasta – Mariusz Chrzanowski.

-Powstają nowe bloki, ale brakuje przy tym miejsc do uprawiania sportu. Powstają małe place zabaw, mieszka tutaj dużo rodzin z dziećmi. Od 2021 Miasto Łomża wydzierżawiło część tego terenu na którym znajduje się boisko przeznaczone dla dzieci z tego osiedla. 

      2024-03-20 Mariusz Chrzanowski

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego – Marek Olbryś zaznaczył, że to dobre miejsce, żeby wykorzystać je na cele sportowe.

-Chcemy przeznaczyć ten obszar dla Miasta Łomży, jeżeli jest taka potrzeba, aby powstał skatepark bądź terenu przeznaczonego do zabaw, gry i sportu, to zarząd przychyli się do tego wniosku. 

      2024-03-20 Marek Olbryś

Nieruchomość położona pomiędzy wjazdem do szpitala, a ulicą Kazańską jest własnością Województwa Podlaskiego znajdującą się w użytkowaniu Szpitala Wojewódzkiego. Forma przekazania terenu przez Zarząd Województwa Podlaskiego będzie znana po uzgodnieniu szczegółów, które zostaną omówione na najbliższym posiedzeniu.

Autor W M

2024-03-20

Więcej informacji z tej kategorii