Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: “Pracownice spółdzielni” oszukały seniorkę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wczoraj (8.11.) mieszkanka Łomży padła ofiarą oszustek działających metodą ,,na pracownika spółdzielni”. 68-latka straciła 38 tysięcy złotych.

– Łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na Osiedlu Górka Zawadzka 68-letnia kobieta padła ofiarą oszustek działających metodą ,,na pracownika spółdzielni mieszkaniowej”. Do pokrzywdzonej zapukały dwie kobiety, które podały się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Pod pretekstem sprawdzenia przepływu wody weszły do mieszkania. Z pokrzywdzoną poszły do kuchni, gdzie odkręcały i zakręcały wodę. Po około 5 minutach stwierdziły, że wszystko jest w porządku i opuściły mieszkanie – mówi podkom. Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Kiedy kobieta weszła do jednego z pokoi zauważyła otwartą szufladę, w której miała schowane pieniądze. 68-latka zrozumiała, że padła ofiarą oszustek. Niestety mieszkanka Łomży straciła 38 tysięcy złotych.

Aby nie stać się ofiarą oszustwa, pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad. Przede wszystkim zawsze przed otwarciem drzwi należy:

– spojrzeć przez wizjer lub okno – kto do nas przyszedł,

– jeśli nie znamy odwiedzającego – spytać o cel jego wizyty oraz poprosić o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej czy identyfikatora. Uczciwej osoby nie zrazi takie postępowanie powodowane ostrożnością,

– w razie wątpliwości należy umówić się na inny termin, sprawdzając uprzednio w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi (jeśli osoba podaje się za przedstawiciela administracji lub innej odpowiedniej instytucji).

Policjanci radzą, aby zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych stosować w każdym przypadku. Nawet gdy telefonuje do nas osoba podająca się za dawno niewidzianego członka rodziny, albo policjant, który przeprowadza tajną operację i potrzebuje pomocy finansowej. Przestępcy nie mają żadnych skrupułów, aby wzbogacić się czyimś kosztem. Są w stanie okraść każdego, nawet potrzebującą opieki starszą osobę. Nie dajmy im tej szansy!

Funkcjonariusze zwracają się także do osób młodych, aby przekazały seniorom w swoich rodzinach mechanizm działania oszustów. W sytuacjach budzących jakiekolwiek podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, należy jak najszybciej skontaktować się z Policją dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

KMP w Łomży

Hits: 6

Autor P. G.

2021-11-09

Więcej informacji z tej kategorii