Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Prezydent nagrodził uczniów za ich osiągnięcia naukowe i sportowe

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad stu uczniów łomżyńskich szkół odebrało z rąk prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego stypendia za wysokie osiągnięcia w nauce, sporcie oraz nagrody edukacyjne za postępy w nauce. Wyróżnienia zostały przyznane za wyniki w roku szkolnym 2021/2022. Uroczystość odbywająca się w Hali Kultury stanowiła także okazję do podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok szkolny 2021/2022.

– Spotykamy się, aby pogratulować uczniom wspaniałych wyników i podziękować rodzicom, dziadkom, opiekunom za motywowanie dzieci i młodzieży oraz wspieranie ich w systematycznej, wytężonej pracy – powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że ma nadzieję, iż przyznane stypendia będą zachętą do jeszcze wyższych osiągnięć w nauce i sporcie.

      2022-11-21 Mariusz Chrzanowski

Aby otrzymać stypendium za wysokie osiągnięcia w nauce uczeń szkoły podstawowej powinien uzyskać średnią co najmniej 5,4 i tytuł laureata konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, a szkoły ponadpodstawowej średnią co najmniej 5,0 i tytuł laureata bądź finalisty olimpiady na szczeblu centralnym lub międzynarodowym. Wysokość stypendiów naukowych to w przypadku uczniów szkół podstawowych 120 złotych miesięcznie, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych otrzymują 180 złotych. Pieniądze wypłacane są przez okres 10 miesięcy.

To jest dla nas wielkie wsparcie i forma nagrody za ciężką prace – mówią nagrodzeni uczniowie.

      2022-11-21 Uczniowie

Stypendium sportowe przysługuje osobie, która zajęła medalowe miejsce na szczeblu ogólnopolskim lub w międzynarodowych zawodach sportowych albo zdobyła osiągnięcie w dziedzinie sportu rekomendowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy czy też uzyskała co najmniej bardzo dobrą ocenę z wychowania fizycznego w klasyfikacji rocznej. Osoby wyróżnione stypendiami sportowymi otrzymują 110 złotych miesięcznie przez okres 10 miesięcy.

Nagrody edukacyjne mogą być przyznane uczniowi, który m.in. dokonał największego postępu w nauce i zachowaniu w całej szkole w porównaniu średnich ocen z pierwszego półrocza i końca roku szkolnego oraz wyróżniał się w danym roku szkolnym swoją pracą na rzecz szkoły. Są one wypłacane jednorazowo i wynoszą 800 złotych dla uczniów szkół podstawowych, 1000 złotych dla uczniów liceów ogólnokształcących i 1200 złotych dla uczniów ponadpodstawowych szkół zawodowych.

W trakcie uroczystości podsumowano również współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za rok szkolny 2021/2022. W klasyfikacji dziewcząt szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 (1158 pkt.) przed SP 5 (866 pkt.) i SP 9 (824 pkt.). Na kolejnych miejscach uplasowały się SP 1 (630 pkt.), SP 10 (504 pkt.), SP 7 (338 pkt.). W klasyfikacji chłopców najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 (1374 pkt.) wyprzedzając na podium SP 4 (1112 pkt.) i SP 10 (752 pkt.). Dalej znajdują się SP 1 (674 pkt.), SP 9 (534 pkt.) i SP 7 (518 pkt.). Rywalizacja była prowadzona w biegach przełajowych, lekkiej atletyce, piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej, pływaniu, tenisie stołowym, badmintonie, unihokeju i szachach

Wśród szkół ponadpodstawowych w kategorii dziewcząt najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące (268 pkt.) przed ZSTiO nr 4 (212 pkt.), ZSWiO nr 7 (204 pkt.) oraz ZSEiO nr 6 (188 pkt.). W klasyfikacji chłopców zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące (366 pkt.). Kolejne miejsca zajęły: ZSWiO nr 7 (208 pkt.), ZSTiO nr 4 (186 pkt.), ZSMiO nr 5 (154 pkt.), III LO (150 pkt.), ZSEiO nr 6 (106 pkt.). Punktowane były indywidualne i sztafetowe biegi przełajowe, koszykówka, siatkówka, szachy i tenis stołowy.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży.

Stypendia naukowe

Zuzanna Wysocka

Szkoła Podstawowa Nr 1

Filip Kupliński

Szkoła Podstawowa Nr 5

Damian Mocarski

Szkoła Podstawowa Nr 5

Amelia Cedrowska

Szkoła Podstawowa Nr 7

Hubert Chrostowski

Szkoła Podstawowa Nr 9

Kalina Błogosławska

Szkoła Podstawowa Nr 9

Szymon Dębski

Szkoła Podstawowa Nr 10

Erwin Niebrzydowski

Szkoła Podstawowa Nr 10

Amelia Pruszkowska

Szkoła Podstawowa Nr 10

Stanisław Wiszniewski

Katolicka Szkoła Podstawowa

Natalia Bieniek

I Liceum Ogólnokształcące

Michał Marcińczyk

I Liceum Ogólnokształcące

Maciej Mieczkowski

I Liceum Ogólnokształcące

Zuzanna Magdalena Poteraj

I Liceum Ogólnokształcące

Dominika Przesław

I Liceum Ogólnokształcące

Jan Eugeniusz Saniewski

I Liceum Ogólnokształcące

Katarzyna Sawko

I Liceum Ogólnokształcące

Alicja Magdalena Skowrońska

I Liceum Ogólnokształcące

Stypendia sportowe

Joanna Horoszewska

Szkoła Podstawowa Nr 1

Pola Balewska

Szkoła Podstawowa Nr 4

Aleksandra Cwalina

Szkoła Podstawowa Nr 4

Oliwia Cwalina

Szkoła Podstawowa Nr 4

Izabela Gleba

Szkoła Podstawowa Nr 4

Natalia Jankowska

Szkoła Podstawowa Nr 4

Nikola Kozłowska

Szkoła Podstawowa Nr 4

Nikola Modzelewska

Szkoła Podstawowa Nr 4

Michalina Siedlanowska

Szkoła Podstawowa Nr 4

Maja Sierzputowska

Szkoła Podstawowa Nr 4

Damian Butkiewicz

Szkoła Podstawowa Nr 5

Wiktor Chętnik

Szkoła Podstawowa Nr 5

Marcel Chojnowski

Szkoła Podstawowa Nr 5

Mateusz Górski

Szkoła Podstawowa Nr 5

Artur Józef Kuźma

Szkoła Podstawowa Nr 5

Mateusz Mierzejewski

Szkoła Podstawowa Nr 5

Kacper Miłaszewski

Szkoła Podstawowa Nr 5

Maciej Popiołek

Szkoła Podstawowa Nr 5

Dominik Szczęsny

Szkoła Podstawowa Nr 5

Adrian Szczubełek

Szkoła Podstawowa Nr 5

Maciej Wądołowski

Szkoła Podstawowa Nr 5

Wojciech Bronisław Dobrowolski

Szkoła Podstawowa Nr 7

Dawid Jankowski

Szkoła Podstawowa Nr 7

Jan Franciszek Rogowicki

Szkoła Podstawowa Nr 7

Jan Sarniak

Szkoła Podstawowa Nr 7

Adam Krajewski

Szkoła Podstawowa Nr 9

Szymon Pazik

Szkoła Podstawowa Nr 9

Wiktor Smugarzewski

Szkoła Podstawowa Nr 9

Patrycja Natalia Antosiuk

Szkoła Podstawowa Nr 10

Zuzanna Balicka

Szkoła Podstawowa Nr 10

Maciej Bylica

Szkoła Podstawowa Nr 10

Aniela Galińska

Szkoła Podstawowa Nr 10

Zuzanna Krajewska

Szkoła Podstawowa Nr 10

Olaf Makowski

Szkoła Podstawowa Nr 10

Jakub Mroczkowski

Szkoła Podstawowa Nr 10

Dawid Niedziałkowski

Szkoła Podstawowa Nr 10

Tomasz Obrycki

Szkoła Podstawowa Nr 10

Szymon Pachucki

Szkoła Podstawowa Nr 10

Miłosz Parzych

Szkoła Podstawowa Nr 10

Aleksander Polkowski

Szkoła Podstawowa Nr 10

Filip Ignacy Rudczyk

Szkoła Podstawowa Nr 10

Martyna Maria Sawicka

Szkoła Podstawowa Nr 10

Julia Wierzbowska

Szkoła Podstawowa Nr 10

Izabela Czerwińska

I Liceum Ogólnokształcące

Wiktor Kosowski

I Liceum Ogólnokształcące

Monika Marcińczyk

I Liceum Ogólnokształcące

Maja Polkowska

I Liceum Ogólnokształcące

Zuzanna Magdalena Poteraj

I Liceum Ogólnokształcące

Bartosz Rogiński

I Liceum Ogólnokształcące

Aleksandra Sawko

I Liceum Ogólnokształcące

Oskar Żebrowski

I Liceum Ogólnokształcące

Gabriela Filipkowska

II Liceum Ogólnokształcące

Magdalena Kuczewska

II Liceum Ogólnokształcące

Jakub Michał Poleszuk

II Liceum Ogólnokształcące

Kacper Tunkiewicz

II Liceum Ogólnokształcące

Dawid Gutowski

Technikum Nr 5 w Łomży

Malwina Małgorzata Szewczyk

Technikum Nr 6 w Łomży

Piotr Dąbrowski

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Akhmed Debizov

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Karolina Dzwonkowska

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Bartłomiej Folga

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Wiktoria Grabowska

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Bartosz Jurak

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Kacper Kalinowski

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Martyna Krawczyńska

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Weronika Lipska

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Wiktoria Myślińska

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Kacper Poreda

Liceum Mistrzostwa Sportowego

Nagrody Edukacyjne

Julia Hnatkowska

Szkoła Podstawowa Nr 1

Julia Dąbrowska

Szkoła Podstawowa Nr 2

Daniela Grabowska

Szkoła Podstawowa Nr 4

Mikołaj Tesz

Szkoła Podstawowa Nr 4

Adam Niemyjski

Szkoła Podstawowa Nr 5

Jakub Wysmułek

Szkoła Podstawowa Nr 5

Marcin Cwalina

Szkoła Podstawowa Nr 7

Pola Galińska

Szkoła Podstawowa Nr 9

Patryk Godlewski

Szkoła Podstawowa Nr 10

Paulina Kropiewnicka

I Liceum Ogólnokształcące

Natalia Pijanowska

II Liceum Ogólnokształcące

Weronika Choińska

III Liceum Ogólnokształcące

Aleksandra Skorupa

IV Liceum Ogólnokształcące

Martha Pietraszewski

VI Liceum Ogólnokształcące

Kornelia Grunwald

Akademickie Liceum Ogólnokształcące

Marta Gronostajska

Technikum Nr 4

Igor Kukso

Technikum Nr 5

Dominika Wojsław

Technikum Nr 6

Kacper Grzegorczyk

Technikum Nr 7

Krzysztof Nowociński

Akademicka Szkoła Ponadpodstawowa

2022-11-21

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 26 listopada

Słowo Życia: 26 listopada

SOBOTA TRZYDZIESTEGO CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Łk 21, 34-36 Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie na...

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

W te niedziele rozpocznie się dzieło duchowej adopcji kapłanów. Powstało ono ponad 12 lat temu. W akcji każdy może...