Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Prezydent z absolutorium i wotum zaufania

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, z absolutorium i wotum zaufania. Przeciwko absolutorium i wotum zaufania byli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Stanowisko radnych PiS odczytała przewodnicząca klubu, Marianna Jóskowiak:

– Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości nie udzieli poparcia prezydentowi miasta Łomża za 2020 rok, z powodu braku oceny funkcjonowania i wyliczeń finansowych Zakładu Gospodarki Odpadami, co spowodowało znaczącą podwyżkę za wywóz odpadów komunalnych w 2020 roku. Braku konsultacji ze wszystkimi przewodniczącymi klubów w sprawach kluczowych dla miasta, w tym przede wszystkim finansowych. Nieumiejętna współpraca i negocjacje z samorządami gmin ościennych na rzecz komunikacji miejskiej poza granicami miasta. 

      2021-06-23 Marianna Jóskowiak o absolutorium

Na te słowa odpowiedział prezydent, Mariusz Chrzanowski:

– Czy mówienie, że ja państwa nie zapraszam, czy macie państwo tutaj utrudniony dostęp? Państwo jesteście radnymi. Państwo podając te argumenty, że pewne rzeczy dzieją się tak, bo jest szyld w kraju odpowiedni, tak? Nie. Dzieją się pewne rzeczy, bo jest pewna praca wykonywana przez wielu ludzi i państwa radnych w tej pracy nie było nigdy, bo państwo ze mną nie jeździliście do żadnych ministrów. Państwo nawet w głosowaniach mnie nie wspieraliście. 

      2021-06-23 Mariusz Chrzanowski o absolutorium

Ostatecznie było 13 głosów za, 3 wstrzymujące się i 6 przeciw.

jt

Hits: 19

Autor P. G.

2021-06-23

Więcej informacji z tej kategorii