Oszuści nadal podszywaj się pod pracowników ZUS-u. Tym razem do łomżyńskiego oddziału zgłosił się mężczyzna, by poinformować, że odebrał podejrzany telefon, który wzbudził jego niepokój.
O kolejnej już próbie oszustwa w tym roku mówi Katarzyna Krupicka, rzecznik prasowy podlaskiego ZUS-u:
-W ostatnich dniach do Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łomży zgłosił się klient, który odebrał połączenia od osoby podszywającej się pod pracownika ZUS-u. Mężczyzna nie otrzymuje z Zakładu żadnego świadczenia, tym bardziej telefon od takiej osoby wydał mu się podejrzany. Rozmówca, który był rzekomo naszym pracownikiem sugerował spotkanie i oferował pomoc przy przeliczeniu kapitału początkowego. To nie pierwsza w tym roku próba oszustwa „na pracownika ZUS-u”, dlatego apelujemy do wszystkich klientów, a w szczególności do osób starszych, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych – ostrzega Katarzyna Krupicka.
Pracownicy ZUS nie dzwonią i nie odwiedzają w domach swoich klientów proponując usługi, o które nikt nie wnioskował.

![Wiara: [26] Papież w Hipponie](https://radionadzieja.pl/wp-content/uploads/2025/10/nowe-stulecie-_942x628px2025-400x250.jpg)







