Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Mieli przemycać migrantów, nie przyznają się do winy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dwaj obywatele Uzbekistanu, którzy pod koniec listopada zostali zatrzymani w Piątnicy w związku z podejrzeniem pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy, nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łomży, która wydała w tej sprawie komunikat.

Prokuratura Rejonowa w  Łomży nadzoruje postępowanie, w toku którego dwóm obywatelom Uzbekistanu postawiono zarzuty działania w zamiarze, aby inne nieustalone osoby popełniły przestępstwo organizowania wbrew przepisom przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Pomogli w popełnieniu tego przestępstwa w ten sposób, że dostarczyli środek przewozu pozwalający na przewiezienie 4 obywateli Iraku z okolic granicy Rzeczypospolitej Polskiej w głąb terytorium kraju lub na teren Unii Europejskiej poprzez: przyjechanie jako kierowca z okolic granicy państwowej, odebranie tych obywateli Iraku, którzy przekroczyli w bliżej nieustalonym miejscu granicę Republiki Białorusi z Rzecząpospolitą Polską wbrew przepisom, a następnie przewozili ich w głąb kraju.

Podejrzani zostali zatrzymani dnia 22 listopada 2021 roku w Piątnicy, nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Sąd Rejonowy w Łomży na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Mężczyznom za zarzucane im czyny grozi od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

pg

Hits: 15

Autor P. G.

2021-12-02

Więcej informacji z tej kategorii