Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przez “zalanie mieszkania” straciła pieniądze

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Rozszerzają się metody oszustów, którzy wyłudzają pieniądze. Tym razem wykorzystywana jest metoda “na zalane mieszkanie”. Ofiarą tej metody została, w tym tygodniu, 78-letnia mieszkanka Łomży. Do jej mieszkania weszły dwie młode kobiety, które podały się za lokatorki mieszkania znajdującego się wyżej.

O szczegółach Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Poinformowały, że była u nich awaria i mogło dojść do zalania jej mieszkania. Dodały, że na czas usunięcia usterki może nie być bieżącej wody. Zaproponowały więc kobiecie, że pomogą jej napełnić kilka pojemników wodą. Gdy jedna z kobiet udała się z seniorką do kuchni, druga z oszustek przeszukała szafki. Wtedy też najprawdopodobniej zabrała znajdujące się w jednej z nich pieniądze. Po rzekomym sprawdzeniu mieszkania i pomocy przy gromadzeniu wody “zatroskane” kobiety bardzo szybko wyszły z mieszkania seniorki.

      2021-06-24 Urszula Brulińska o oszustwie na zalanie 1

Po godzinie mieszkanka zorientowała się, że padła ofiarą oszustek. 78-latka straciła 2600 złotych i złoty łańcuszek. Kobieta o oszustwie poinformowała Policję. Jednocześnie mundurowi ostrzegają przed oszustami i apelują o ostrożność:

– Nie otwierajmy drzwi bez sprawdzania, kto stoi po drugiej stronie. Nie wpuszczajmy do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia się kim one są. Mamy prawo do uzyskania danych osoby bądź firmy jaką reprezentuje osoba pukająca do twoich drzwi. Nie przechowujmy w domu dużych kwot pieniędzy. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy osobom obcym. Współpracujmy z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań.

      2021-06-24 Urszula Brulińska o oszustwie na zalanie 2

Funkcjonariusze zwracają się także do osób młodych, aby rozmawiali z seniorami o zagrożeniach jakie mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi.

jt

Hits: 9

Autor P. G.

2021-06-24

Więcej informacji z tej kategorii