Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przygotowywanie zieleni miejskiej to długi proces

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dbają o skwery, parki i każde drzewo. W łomżyńskim Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej codziennie pracuje ponad 30 osób, aby kwiaty i inne nasadzenia były w dobrej kondycji.

Wszystko zaczyna się od architekta krajobrazu. Jak wygląda proces planowania zieleni w mieście wyjaśniał dziś na antenie radia nadzieja w audycji “Gość Dnia” Kamil Jemielity, starszy mistrz zakładu dróg i zieleni:

– Cały projekt od podstawy, czyli w programie zajmuje się pani Dorota Bączek. Później kupujemy też część sadzonek i nasion i wysiewamy to na produkcji ogrodniczej przy ulicy Nowogrodzkiej. Tam też zajmują się tym kobiety, bo to trzeba też pielęgnować, obrabiać, pielić, podlewać. Wiadomo, jak to jest. Tam też jest utrzymanie tego wczesną jesienią już zasadzane, całą zimę tę szklarnię ogrzewać, żeby te rośliny nie pomarzły. 

      2021-08-19 Kamil Jemielity o zieleni

Nim architekt krajobrazu, nakreśli szkic tego jak ma wyglądać dane miejsce, najważniejszy głos mają mieszkańcy – dodaje Krzysztof Siedlecki kierownik zakładu dróg i zieleni MPGKiM:

– Naprawdę cały proces wysadzania tych kwiatów, który widzimy wiosną zaczyna się tak jak teraz, w tym roku, już teraz w sierpniu. Zbieramy jakieś pomysły od mieszkańców, od różnych ludzi. My to robimy nie dla siebie, a dla mieszkańców. Te wszystkie nasadzenia są po to, żeby im się przyjemnie mieszkało i spacerowało. 

      2021-08-19 Krzysztof Siedlecki o zieleni

W tym roku wiosną i latem tereny miejskie ozdabiało prawie 30 tysięcy kwiatów, najwięcej w Łomży mamy begonii.

mb

 

Hits: 14

Autor P. G.

2021-08-19

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...