Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przyjdź na Dzień Otwarty Szkół Katolickich

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Będzie można obejrzeć szkołę, porozmawiać z wychowawcą, ale przede wszystkim kandydaci na uczniów szkoły podstawowej będą mogli zasiąść w ławce. Dzisiaj w Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się dzień otwarty.

Jest on w trochę okrojonej wersji, ale będziemy chcieli pokazać jak najwięcej – mówi Bożena Śliwowska, dyrektor placówki:

– Będzie możliwość osobistego spotkania się z panią, która będzie miała od września klasę pierwszą. Będzie można obejrzeć sale lekcyjne, hole, salę gimnastyczną, bibliotekę. Porozmawiać z panią, która będzie miała pierwszą klasę, tak żeby zapoznać się naprawdę już tak blisko na bieżąco z tym, co planujemy od przyszłego roku w klasie pierwszej.

      2022-02-21 Bożena Śliwowska o Dniu Otwartym w Szkołach Katolickich 1

Klasa nie będzie duża:

– Raczej nastawiamy się na takie klasy naprawdę 20 – 20 kilka osób, nie więcej. To komfort. Chodzi o to, żeby dzieci miały przestrzeń w salach lekcyjnych. akurat sale lekcyjne są bardzo duże w edukacji wczesnoszkolnej. Chodzi o to, żeby dzieci miały miejsce i z tyłu w sali, żeby mogły tam w kręgu poprowadzić zajęcia. Też mamy taką metodę, że nie wychodzą na wszystkie przerwy wszystkie klasy, tylko etapami po to, żeby też na holach było mniejsze zagęszczenie. 

      2022-02-21 Bożena Śliwowska o Dniu Otwartym w Szkołach Katolickich 2

Dzień otwarty rozpocznie się o godzinie 17, a rekrutacja do szkoły podstawowej wystartuje 24 lutego. Dokumenty oraz wnioski o przyjęcie można znaleźć na stronie szkoły lub odebrać bezpośrednio w sekretariacie.

pg

Hits: 39

Autor P. G.

2022-02-21

Więcej informacji z tej kategorii