Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Radni chcą uruchomienia specjalnej linii telefonicznej dla seniorów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Włączenie służb miejskich w pomoc osobom starszym i samotnym – to pomysł klubu radnych “Przyjazna Łomża” na przygotowanie miasta do ewentualnych przypadków zakażenia koronawirusem. Radni postulują o uruchomienie specjalnej infolinii dzięki, której osoby z grupy ryzyka mogłyby poprosić np. o pomoc w zaopatrzeniu w medykamenty.

– Słyszy się w telewizji, że jakaś sąsiedzka pomoc, że ktoś tam komuś chce zakupy zrobić. Natomiast wiemy, że jest to 60 tysięczne miasto, wiadomo nie każdy w dzisiejszym harmidrze życiowym jest w stanie dostrzec tego drugiego człowieka i uważam, że taki symboliczny numer telefonu byłby dla seniorów bardzo pomocnymówi radny Dariusz Domasiewicz.

Dodaje przy tym, że szczególna sytuacja wymaga szczególnej mobilizacji i szybkiego działania samorządowców:

– My chcemy służyć mieszkańcom, a promocja byłaby też taka, że inne samorządy mogłyby z nas brać przykład, że w sytuacjach trudnych samorząd łomżyński potrafi stanąć na wysokości zadania i jak najszybciej, na tyla na ile może, te wszystkie sprawy logistyczne jak najbardziej można to zrobić. To nie są ani koszty tak naprawdę. Po prostu no wyjść tutaj do ludzi z pomocą. 

W sprawie powołania specjalnej infolinii radni złożyli interpelacje do prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego i przewodniczącej rady Alicji Konopki.

BB

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-11

Więcej informacji z tej kategorii