Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Radni chcą wiedzieć, co z Polskim Ładem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Na wniosek grupy radnych zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łomży. W programie znajduje się punkt dotyczący Polskiego Ładu. 

Wniosek o zorganizowanie takiej sesji złożyli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości, których wsparł radny Przyjaznej Łomży, Dariusz Domasiewicz:

– Zdecydowałem się na podpisanie tej słusznej inicjatywy, dzięki której będziemy mogli się dowiedzieć jakie wnioski miasto Łomża składa, czy pan prezydent składa. Bo na dzień dzisiejszy takiej informacji nie mamy. Mamy też jakby swoje pomysły, a nie było po prostu do tej pory możliwości wypowiedzieć się, tak jak my radni to widzimy. Było, nie było, miasto jest, nazwijmy to, zarządzane przez pana prezydenta, ale też przez radnych, którzy za to biorą odpowiedzialność, więc chcielibyśmy w pełni swój mandat reprezentować też w tym Polskim Ładzie. 

      2021-07-20 Dariusz Domasiewicz o nadzwyczajnej sesji 1

Zapytaliśmy radnego, jakie to mogą być pomysły:

– Na pewno jest to infrastruktura, mam na myśli chociażby ulicę Legionów czy można by też było pomyśleć o spalarni śmieci w Łomży. Uważam, że jest to temat taki, który popchnął by Łomżę do przodu finansowo. Mamy ogromne problemy z ZGO, w ogóle cała Polska ma ogromne problemy z zagospodarowaniem śmieci, a taka spalarnia byłaby szansą dla Łomży. Raz na wyjście spółki ZGO na prostą, a dwa byłby to dodatkowy dochód, a efektem ubocznym jest pozyskanie ciepła. 

      2021-07-20 Dariusz Domasiewicz o nadzwyczajnej sesji 2

Sesja została zwołana na 21 lipca o godz. 19.

Przypomnijmy, że samorządy terytorialne w ramach programu mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie. Jego wysokość waha się od 80 do 95% i zależy od obszaru priorytetowego inwestycji. Każdy samorząd może zgłosić trzy projekty. Właśnie trwa pierwszy pilotażowy nabór wniosków, które można składać do 30 lipca 2021 roku.

jt/pg

Hits: 15

Autor P. G.

2021-07-20

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...