Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Remont Giełczyńskiej – utrudnienia dla pieszych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego sp. z o.o. w Łomży poinformowało, że w związku z przebudową wodociągu na ul. Giełczyńskiej od ronda Hanki Bielickiej do ul. Dwornej, ulica Giełczyńska na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu pieszego. Utrudnienia potrwają kilka dni.

Przejście dla pieszych ulicą Giełczyńską zamknięte w dniach od 9 do 20 marca 2020 r. Dojście do Starego Rynku od ul. Polowej będzie możliwe ulicą Sadową. Prace nad remontem ulicy Giełczyńskiej ruszyły 20 lutego. W pierwszym etapie zamknięty został fragment od Rond Hanki Bielickiej do ul. Senatorskiej, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Dworną. Ta droga w tym okresie będzie przejezdna w dwóch kierunkach na całym swoim odcinku, a od ul. Sienkiewicza do ul. Giełczyńskiej wprowadzony jest na niej zakaz zatrzymywania i postoju. Taki sam zakaz obowiązuje na ul. Senatorskiej od Giełczyńskiej do Szkolnej.

Do parkingu znajdującego się na tzw. „starym dworcu” (Pl. Niepodległości) dojazd jest zapewniony tymczasowym wjazdem na wysokości powstającego budynku KRUS-u, a do parkingu zlokalizowanego pomiędzy Muzeum Północno – Mazowieckim i budynkiem dawnego hotelu Metropol od strony ulicy Dwornej.

Do ulicy Krzywe Koło można dojechać od Starego Rynku oraz ulicy Kapucyńskiej, na której dopuszczony jest ruch pojazdów w obu kierunkach. Dojazd do Urzędu Miejskiego i Starego Rynku możliwy jest ulicami Senatorską i Woziwodzką.

Zakres prac na ul. Giełczyńskiej obejmuje m.in. przebudowę nawierzchni jezdni o długości 418 metrów, zatoki autobusowej, zjazdów, chodników oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego i wyniesionego skrzyżowania z ul. Plac Niepodległości. Ponadto przebudowane zostanie oświetlenie uliczne, kanał teletechniczny, sieci telekomunikacyjne i wodociągowe oraz wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Inwestycja ma być gotowa do 30 czerwca br. Z uwagi na prace zmienione zostały trasy przejazdów autobusów miejskich – wszystkie omijają Stary Rynek. Mapy oraz objazdy publikowaliśmy w naszym serwisie. 

pg/UM Łomża

[related limit=”5″]

 

Autor P. G.

2020-03-07

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie cieszy się nowym instrumentem muzycznym. W niedzielę 27 listopada na Mszy Świętej...

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Minionej soboty 26 listopada Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Diecezji Łomżyńskiej świętował swoje...

Słowo Życia: 27 listopada

Słowo Życia: 27 listopada

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   Mt 24, 37-44 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak było za dni Noego, tak będzie...

Słowo Życia: 26 listopada

Słowo Życia: 26 listopada

SOBOTA TRZYDZIESTEGO CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Łk 21, 34-36 Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie na...

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

W te niedziele rozpocznie się dzieło duchowej adopcji kapłanów. Powstało ono ponad 12 lat temu. W akcji każdy może...