Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Rolniczy strajk pod biurem poselskim Alicji Łepkowskiej-Gołaś

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Rolnicy z regionu nie poddają się w walce i dzisiaj po raz kolejny wyjechali na ulice Łomży, by strajkować, tym razem pod biurem poselskim Alicji Łepkowskiej-Gołaś.

Podczas dzisiejszego zgromadzenia z rolnikami telefonicznie połączyła się posłanka Koalicji Obywatelskiej, która przekazała, że nie może osobiście spotkać się z protestującymi, bo nie pozwalają jej na to obowiązki służbowe. To kolejne nieważenie-mówi w imieniu strajkujących Wojciech Chrostowski, rolnik z okolic Kolna:

-To zlekceważenie naszych postulatów i interesów. Pani poseł jest członkiem Komisji Rolnictwa, tydzień temu wiedziała o tym wydarzeniu i po raz kolejny się nie pojawiła mimo, że jej rolą w Sejmie jest reprezentowanie naszych interesów. Pani poseł nie chce się z naszymi postulatami zapoznać, zapraszaliśmy do Marianowa, był trzy razy protest, obecny był na nich minister Stefan Krajewski, ale poseł Alicji Łepkowskiej – Gołaś zabrakło.

      2024-03-05 Wojciech Chrostowski- rolnik z okolic Kolna

Nasze postulaty są niezmienne- mówi Pani Grażyna-rolniczka z Piątnicy:

-Jak można mówić o ugorowaniu, zalesianiu, zalewaniu terenów, wiele z nich zostały wykorzystane na budowę autostrad, a na drugim końcu świata drzewa się karczuje pod uprawy. Musimy się obudzić i zawalczyć o nas, nasze pokolenia, albo będziemy żyć w świecie iluzji. 

      2024-03-05 Pani Grażyna - rolniczka z Piątnicy

Na ulicach miasta pojawiło się kilkanaście ciągników i sprzętu rolniczego, blokując ulicę Sienkiewicza i Dworną.

 

 

Autor W M

2024-03-05

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...