Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Rozpoczął się 36. Festiwal Teatralny Walizka

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Teatrze Lalki i Aktora oficjalnie rozpoczęto 36. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Przez 4 dni w Łomży odbędzie 21 wydarzeń związanych z tym festiwalem.

Na łomżyńskich scenach wystąpią grupy teatralne z całego świata, między innymi z Kanady, Bośni i Harcegowiny oraz Bułgarii. Komisja musiała wybrać 12 teatrów spośród ponad 100 zgłoszeń.

– Mimo, że festiwal jest organizowany przez teatr lalek, to nie ogranicza się tylko do widowisk lalkowych. Swoją misję buduje wokoł teatru inkluzywynego. To właśnie w różnorodności jest siła i istota tego wydarzenia oraz zainteresowanie festiwalem w kraju i za granicą – mówił dyrektor TliA, Jarosław Antoniuk.

Festiwal w Teatrze Lalki i Aktora oficjalnie zainaugurował prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

– Zapraszam mieszkańców Łomży oraz osoby, które na te najbliższe dni przyjechały do naszego miasta, do wspólnego radowania się sztuką, do przeżywania niezwykłych emocji, bo są to spektakle niezwykle pouczające, spektakle, które też zostają z nami na długo – mówił gospodarz miasta.

      2023-05-31 Mariusz Chrzanowski

Wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś podkreślił, że festiwal jest doskonałą promocją miasta i województwa.

– Poziom artystyczny jest bardzo wysoki, o czym świadczy to, że przyjeżdżają teatry z całego świata. Jest szansa, że ten festiwal będzie długo, długo oddziaływał nie tylko na małych mieszkańców naszego miasta, ale też dorosłych. Nie tylko zresztą naszego miasta, bo są widzowie z całego kraju. Jest to doskonała promocja i warto poprzez kulturę promować miasto i województwo podlaskie.

      2023-05-31 Marek Olbryś

Festiwal potrwa do soboty.

Autor B. Ś.

2023-05-31

Więcej informacji z tej kategorii