Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Rozpoczął się 37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny ,,Walizka”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Łomża na kilka dni stała się teatralną stolicą Polski. Dzisiaj (05.06) rozpoczął się 37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny ,,Walizka”. Przez 4 dni odbędzie się 21 wydarzeń związanych z festiwalem.

Na łomżyńskich scenach wystąpią grupy teatralne z całego świata. M.in. Włoch, Francji, Słowacji, Stanów Zjednoczonych. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem ,,Teatr przemian”. Teatr inspiruje, uczy i bawi. W tym roku repertuar bogaty jest w wiele wartościowych treści – mówił prezydent Miasta, Mariusz Chrzanowski.

-W repertuarze znajdują się spektakle, które kryją za sobą też wiele problemów globalnych, znajdują się tematy dotyczące lokalnych problemów poszczególnych państw jak np. handel bronią. Nie zabrakło tematów przemijania, ekologii, które są ważne i nas widzów będą inspirować do myślenia. 

      2024-06-05 Mariusz Chrzanowski

Mamy nadzieję, że program zostanie miło przyjęty przez naszych widzów i przybyłych gości – mówi dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Jarosław Antoniuk.

-Są spektakle dla dzieci, ale również dla dorosłych. Wśród zaproszonych teatrów poza konkursem jest Teatr Due Mondi z Włoch, bardzo ciekawa grupa, znana na świecie, ale także Teatr Kejos, który zamknie wydarzenie. 

      2024-06-05 Jarosław Antoniuk

Festiwal zakończy się spektaklem ,,Kolektyw Kejos” w sobotę (8.06) na placu katedralnym.

 

Autor W M

2024-06-05

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...