Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dzisiaj(30.05) rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli w Łomży. Mogą wziąć w niej udział rodzice tych dzieci, które nie znalazły miejsca w pierwszym naborze. Takich młodych mieszkańców Łomży było 91.

Rodzice, których pociechy nie dostały się do placówki za pierwszym razem, mogą je zgłosić do rekrutacji podstawowej. Miasto zapewnia, że miejsce znajdzie się dla każdego.

– Zgodnie z przepisami prawa jesteśmy zobowiązani do tego, żeby takie miejsce zapewnić, dlatego też wskażemy miejsce w placówce, w której będą miejsca. Można przytoczyć przykład Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie zgłosiło się około 15 uczniów więcej do oddziału przedszkolnego. Rozważaliśmy uruchomienie tam dodatkowej klasy, oddziału, jednak z uwagi na brak pomieszczeń nie będzie to możliwe i utworzymy go w innej szkole – mówi wiceprezydent Łomży, Andrzej Stypułkowski.

      2023-05-30 Andrzej Stypułkowski

Rekrutacja uzupełniająca odbywa się drogą elektroniczną. Harmonogram rekrutacji, wykaz wolnych miejsc i inne niezbędne dokumenty czy informacje znajdują się na stronie nabor.pcss.pl/lomza/przedszkole/ oraz w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Wnioski o przyjęcie do placówek, w których są jeszcze wolne miejsca należy składać do 7 czerwca 2023.

2023-05-30

Więcej informacji z tej kategorii