Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Samorządowe poparcie dla Krajowego Planu Odbudowy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Polska potrzebuje tych pieniędzy. Takie było przesłanie regionalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy na dzisiejszej (30.04.) konferencji w Łomży wyrazili swoje poparcie dla Krajowego Planu Odbudowy.

W trakcie wystąpień nie brakowało porównań do planu Marshalla oraz podkreślenia znaczenia tych środków dla rozwoju kraju:

– Ten rozwój dynamiczny Polski, który do tej pory w ostatnich latach, w ostatnim okresie się dokonał będzie możliwy po przyjęciu i sięgnięciu po te wszystkie środki unijne, o których tutaj mówimy. Bez tych środków trudno będzie sobie wyobrazić dalszy dynamiczny rozwój. Program ten obejmuje całe spektrum gospodarki zaczynając od energetyki kończąc na rolnictwie –  mówi senator, Marek Komorowski.

      2021-04-30 Marek Komorowski o KPO

Starosta łomżyński, Lech Szabłowski, podkreślał, że te fundusze potrzebne są także dla samorządów:

– Mam zaszczyt reprezentować tą część społeczeństwa, która będzie beneficjentem tego ogromnego programu, który w tej chwili jest w trakcie przygotowania. 52 tysiące mieszkańców powiatu łomżyńskiego z niecierpliwością oczekuje na różnego rodzaju wsparcia w obszarze społecznym, rozwoju gospodarczego i infrastruktury. 

      2021-04-30 Lech Szabłowski o KPO

W ramach Krajowego Planu Odbudowy do Polski miałoby trafić 770 milionów złotych.

jt

Hits: 38

Autor P. G.

2021-04-30

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...