Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Spektakl “Zapiski Oficera Armii Czerwonej” w MDK-DŚT

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Spektakl “Zapiski Oficera Armii Czerwonej” Sergiusza Piaseckiego to groteskowa powieść napisana w formie pamiętnika prowadzonego od 22 września 1939 do 1 stycznia 1945 roku.

Pamiętnik zostaje dedykowany w zależności od sytuacji politycznej Stalinowi, Hitlerowi, Churchillowi, Sikorskiemu i Raczkiewiczowi. Akcja rozgrywa się w Wilnie, Lidzie i okolicach.
To kolejne wydarzenie z cyklu SCENA NA PIĘTRZE w Miejskim Domu Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży.

-To spektakl oparty o prozę Sergiusza Piaseckiego, zrealizowany w Teatrze “Stu” w Krakowie i wyreżyserowany przez Tomasza Obarę. Spektakl zdobył wyróżnienie na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu – mówi Krzysztof Zemło, dyrektor MDK-DŚT.

      2023-10-03 Krzysztof Zemło

– ,,Zapiski Oficera Armii Czerwonej” inspirowane powieścią, która jest przede wszystkim psychologicznym obrazem typowego przedstawiciela mentalności sowieckiej w czasach stalinowskich, który nie potrafi zdobyć się na samodzielne myślenie, człowiek o zachowaniu zmechanizowanym, opartym na strachu i posłuszeństwie ideologii bolszewickiej. Brzmi to poważnie, ale to naprawdę fajna komedia – dodaje Krzysztof Zemło.

      2023-10-03 Krzysztof Zemło o spektaklu

Wydarzenie rozpocznie się 11 października (w środę) o godz. 19.00. Bilety można kupić w kasie i na kupbilecik.pl.

 

 

Autor W M

2023-10-03

Więcej informacji z tej kategorii