Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Spór o autobusy elektryczne. Oferent wygrał z miastem w KIO

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Krajowa Izba Odwoławcza w całości uwzględniła argumentację, zawartą w złożonym przez Busnex Poland odwołaniu, dotyczącym unieważnienia przetargu na dostawę 6 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych dla Łomży. W maju miasto niespodziewanie unieważniło to postępowanie, mimo iż wpłynęła w nim oferta spełniająca wszystkie wymogi formalne i mieszcząca się w budżecie zamawiającego. Busnex Poland zdecydował się na złożenie odwołania do KIO i wygrał spór z miastem. 

– Bardzo się cieszymy, że Krajowa Izba Odwoławcza w pełni potwierdziła naszą argumentację. To ważny sygnał dla całego rynku, że to cena i jakość produktu będzie stanowić główne kryterium wyboru ofert. Mamy nadzieję, że niebawem sfinalizujemy ten kontrakt. Jesteśmy gotowi, aby dostarczyć do Łomży kolejne elektryczne autobusy Yutong – powiedział Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland.

Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła, iż nie było podstaw do unieważnienia przetargu na dostawę do Łomży kolejnych autobusów elektrycznych. Wskazała także samorządowi konieczność powtórzenia oceny ofert. Tym samym wybór dostawcy sześciu „elektryków” czeka na ponowne rozstrzygnięcie.

Elektryki na ulicach miasta

Elektryczne autobusy Yutong już niebawem wyjadą na ulice Łomży. Busnex Poland, która wygrała poprzedni przetarg, dostarczy 2 egzemplarze modelu E12, wybranego przez samorząd we wcześniejszym postępowaniu w 2021 r. To ponad 12-metrowy, niskopodłogowy autobus, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i zapewniający zasięg na poziomie 350 – 400 kilometrów. Zakup łącznie 8 e-busów jest realizowany w ramach projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

mat. nadesłany/red. pg

Hits: 13

Autor P. G.

2022-06-22

Więcej informacji z tej kategorii