Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Sprawdziliśmy czy są kolejki do lekarzy specjalistów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Krajowy system ochrony zdrowia od lat boryka się kolejkami do lekarzy specjalistów. Pandemia koronawirusa pogorszyła tylko ten stan rzeczy. Sprawdziliśmy, czy i w jakich obszarach wydłużyły się kolejki do lekarzy specjalistów w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży:

– Po pandemii najbardziej wydłużyła się kolejka do Poradni Płucnej. Obecnie jest ona na koniec stycznia 2022 roku. Wynika to z tego, że w okresie nasilenia pandemii było dużo pacjentów ze zmianami w płucach. Także w tej chwili obserwujemy wzrost ilości pacjentów z Pisza, Ostrołęki. Nie są to tylko pacjenci okoliczni – mówi pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji Jolanta Gryc.

      2021-09-10 Jolanta Gryc o kolejkach w szpitalu 1

 

Pandemia Covid-19 i działania podjęte przez rząd w celu jej stłumienia ograniczyły dostęp do świadczeń zdrowotnych, przez co najbardziej wydłużyła się kolejka do Poradni Endokrynologicznej:

– Najdłuższa kolejka jest Poradni Endokrynologicznej. Ta kolejka, mamy nadzieję, że zmniejszy się ponieważ kolejny lekarz rozpoczyna przyjmowanie pacjentów i kolejka na pewno będzie krótsza. 

      2021-09-10 Jolanta Gryc o kolejkach w szpitalu 2

Od początku pandemii w Polsce odnotowano blisko 3 miliony potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

kr

Hits: 30

Autor P. G.

2021-09-10

Więcej informacji z tej kategorii