Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Straż Miejska chce dbać o powietrze w mieście

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Poprawa jakości powietrza w mieście – to jeden z celów Straży Miejskiej w Łomży na najbliższe miesiące. Miałby w tym pomóc potencjalny zakup smogobusa przez Miasto, o którym mówi się od jakiegoś czasu – mówi komendant łomżyńskich strażników, Paweł Żebrowski:

– Byłoby to takie mobilne laboratorium na kołach, gdzie bylibyśmy w stanie monitorować jakość powietrza. Szczególnie w tym okresie grzewczym i przy pomocy tych urządzeń docierać do osób, które niekoniecznie ogrzewają swoje pomieszczenia, swój dom za pomocą substancji tylko i wyłącznie dozwolonych, no a niestety wszyscy wiemy, że tego typu postępowanie ma negatywny wpływ na zdrowie wszystkich mieszkańców. 

      2021-09-08 Paweł Żebrowski o smogobusie 1

Radni miasta wiosną testowali jeden ze smogobusów i pozytywnie oceniali pomysł zakupu takiego pojazdu. Jednym z nich był Andrzej Podsiadło, przewodniczący Komisji ds. Ochrony Środowiska:

– Bardzo pilny zakup, bo ten smogobus jest można powiedzieć, takim narzędziem wielofunkcyjnym. Także w naszym mieście, przy tej wielkości naszego miasta to jest po prostu konieczne. 

      2021-09-08 Andrzej Podsiadło o smogobusie

Koszt takiego pojazdu to około 480 tysięcy złotych. W budżecie miasta na zakup smogobusa jest już zapisanych 300 tysięcy złotych. Brakującą kwotę władze Łomży chcą pozyskać ze środków zewnętrznych.

jt

Hits: 8

Autor P. G.

2021-09-08

Więcej informacji z tej kategorii