Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Strzeżone kąpielisko rozpoczyna pracę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W ubiegłym roku było miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, a teraz będzie pełnoprawne kąpielisko. Już dziś (19.06.) na terenie byłej łomżyńskiej Plaży Miejskiej, rozpocznie się sezon plażowy, który potrwa do końca wakacji.

Na kąpielisku będą obowiązywać pewne zasady. O szczegółach prezes Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży, Tomasz Malinowski:

– Na pewno będzie trzeba zachować dystans od jednej osoby, od drugiej ponieważ te przepisy na dzień dzisiejszy jeszcze się nie zmieniły i tak naprawdę obowiązują przepisy z tamtego roku. Dezynfekcja rąk będzie też obowiązkowa. To z takich ogólnych przepisów odnośnie Covid-19, a ogólnie będzie nakazane zgodnie z regulaminem, żeby nie zaśmiecać, nie zakłócać porządku osobom wypoczywającym, dostosowywać się do poleceń ratowników i myślę, że ten sezon nam spokojnie przebiegnie. 

      2021-06-19 Tomasz Malinowski o kąpielisku

Kąpielisko będzie funkcjonowało od 19 czerwca do 29 sierpnia w godzinach od 11 do 19.

MPK dowiezie mieszkańców na plażę

Aby ułatwić mieszkańcom dojazd na kąpielisko, zgodnie z decyzją prezydenta Łomży od 19.06.2021 do 31.08.2021 zostanie uruchomiona Linia Wakacyjna Plaża. Trasa przejazdu jest analogiczna jak w latach ubiegłych. Plakaty informacyjne zamieszone zostaną na wszystkich przystankach znajdujących się na trasie przejazdu. Dodatkowo rozkład jazdy linii Plaża będzie dostępny dla wszystkich pasażerów w aplikacji mobilnej KiedyPrzyjedzie.pl.

jt

Hits: 14

Autor P. G.

2021-06-19

Więcej informacji z tej kategorii