Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Szkoła Rodzenia wznawia swoją działalność

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po ponad dwuletniej, pandemicznej przerwie Szkoła Rodzenia w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wznawia rejestrację na bezpłatne zajęcia z przyszłymi mamami. Szpital zaprasza mamy z osobami towarzyszącymi, które ukończyły 26. tydzień ciąży i posiadają zaświadczenie o braku przeciwwskazań w uczestniczeniu w tego typu zajęciach:

– Całość kursu to pięć spotkań dwugodzinnych, raz w tygodniu. Spotkania, w zależności od tematyki, będzie prowadził doświadczony, wykwalifikowany personel medyczny szpitala wojewódzkiego w Łomży. Lekarze ginekolodzy, neonatolodzy, położne, pielęgniarki noworodkowe, fizjoterapeuta i dietetyk kliniczny. W trakcie kursu uczestnicy uzyskają wiele cennych informacji i wskazówek na temat przebiegu ciąży, przygotowania się do porodu i pobytu w szpitalu i jakie rzeczy zabrać ze sobą – mówi Jola Gryc, pełnomocnik dyrektora do spraw Jakości i Akredytacji.

      2022-05-25 Jolanta Gryc o szkole rodzenia 1

Na zajęciach będzie mowa także o formalno-prawnych aspektach rodzicielstwa:

– O karmieniu noworodka, o problemach na początku karmienia i o późniejszych problemach. Będzie także omawiana dieta mamy karmiącej. Ostatnie spotkanie teoretyczno-praktyczne będzie poświęcone w całości spotkaniu z maluszkiem i jego adaptacji do życia w nowym środowisku. Personel medyczny podpowie rodzicom, jak opiekować się nim, pielęgnować, uspokajać. Odbędzie się także instruktaż z zakresu pierwszej pomocy w przypadku zachłyśnięcia się dziecka.

      2022-05-25 Jolanta Gryc o szkole rodzenia 2

Rejestrację od jutra (26.05) prowadzi sekretariat oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

jt

Hits: 18

Autor P. G.

2022-05-25

Więcej informacji z tej kategorii