Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Tomasz i Grzegorz Kłosowcy spotkali się z mieszkańcami

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przyrodniczy duet Tomasz i Grzegorz Kłosowscy spotkali się z mieszkańcami Łomży. Wydarzenie, organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek przez Miejską Bibliotekę Publiczną, odbyło się w Hali Kultury.

GRZEGORZ KŁOSOWSKI (ur. 1953 r.), artysta malarz po Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, odłożył pędzel na rzecz obiektywu i zamiast farbami maluje światłem. Specjalizuje się w fotografowaniu zwierząt, wykonał większą część zdjęć przyrodniczych tandemu braci Kłosowskich. Wspólnie z braćmi wydał kilkanaście albumów i książek, pierwszą były „Ptaki biebrzańskich bagien”, a ostatnimi „Biebrza” i „Droga”.

TOMASZ KŁOSOWSKI (ur. 1949 r.), dziennikarz i fotograf, umknął z cywilizowanego świata, także z uczelnianych ław, w dzikie bagna Biebrzy, by podpatrywać i fotografować przyrodę. Zdobyte doświadczenia i wiedza pozwoliły mu wrócić na łono cywilizacji. Zaczął bowiem pisać artykuły, książki o przyrodzie, występować w radiu i telewizji. Prowadził programy, takie jak „Zwierzozbliżenia”, „Naturomania”, „Dzika Polska”, „Tańczący z naturą” czy ostatnio „Gawędy Kłosowskiego”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacja:

MBP w Łomży/red. pg

Hits: 9

Autor P. G.

2022-05-11

Więcej informacji z tej kategorii