Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Trwa ocena zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Do IX edycji łomżyńskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 51 zgłoszeń, z czego 43 z nich przeszły ocenę formalną i będą teraz sprawdzane pod kątem merytorycznym. Osiem z nich zgłoszonych zostało w kategorii ogólnomiejskiej, 12 w strefowej i 19 w osiedlowej. Do Młodzieżowego Budżetu wpłynęły 4 zadania.

Podoba mi się kierunek, w którym idzie pomysłowość mieszkańców – mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży:

– Cieszy mnie ten fakt, że ta inwencja zgłaszających zadania się rozwija, że jest coraz szersza i wykraczająca poza właśnie remonty chodników i ulic. Nie chciałbym tutaj promować żadnego z zadań, ale myślę że warto wspomnieć o niektórych pomysłach, które wyrażają nowe spojrzenie na nasze miasto. Mam tu na myśli na przykład system zielonych przystanków w Łomży, iluminacja nowego mostu Hubala czy też radarowe wyświetlacze prędkości pojazdów. 

      2021-08-18 Andrzej Garlicki o zadaniach w BO2022 1

Pomysły zostaną sprawdzone pod każdym kątem:

– W tej chwili trwają oceny merytoryczne. Sprawdzimy pod kątem geodezyjnym, sprawdzimy pod kątem technicznym i finansowym czy te zadania są możliwe do zrealizowania i w tym trybie corocznej realizacji. I te zadania będą dla mieszkańców Łomży przedstawione do głosowania. 

      2021-08-18 Andrzej Garlicki o zadaniach w BO2022 2

Ostateczną listę projektów zakwalifikowanych do Budżetu Obywatelskiego 2022 poznamy 27 września. Głosowanie odbędzie się w dniach 11-31 października, a wyniki zostaną ogłoszone 22 listopada.

Przypomnijmy, że w tym roku mieszkańcy Łomży mają do rozdysponowania w sumie 2,5 mln złotych.

pg

Hits: 8

Autor P. G.

2021-08-18

Więcej informacji z tej kategorii