Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Uczniowie ALO poszerzają swoje kompetencje w Portugalii

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram
Grupa trzydziestu uczniów wraz z sześcioma opiekunami z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Łomży w dniach od 5 do 12 czerwca biorą udział w II edycji realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji projekcie pn. „Mobilności ponadnarodowe to rozwój kompetencji przyszłości uczniów ALO”.  Warto również podkreślić, iż w ramach tego przedsięwzięcia szkoła w całości pokrywa wszystkie koszty z nim związane.
Braga, jedno z najstarszych miast w Portugalii, urokliwie położone między pięknymi wzgórzami i wzniesieniami, jest przez tydzień domem dla uczestników projektu, którzy uczestniczą w zajęciach edukacyjnych z młodzieżą portugalską w szkole Agrupamento de Escolas de Barcelos.  Dzięki temu stają przed niesamowitą szansą sprawdzenia swoich umiejętności językowych, przełamania barier kulturowych oraz nawiązania nowych, bardzo ciekawych znajomości, które, jak pokazała poprzednia edycja, przeradzają się w długotrwałe przyjaźnie. Oprócz spotkań w szkole, dla wszystkich uczestników projektu organizowane są rożnego rodzaju wycieczki oraz inne aktywności, aby czas spędzony podczas pobytu w Portugalii był intensywny i pozostawił wiele wspaniałych wspomnień. W ramach zapoznania z portugalską kulturą, historią i tradycjami tego kraju, uczniowie zwiedzą Bragę, Barcelos czy Porto, spędzą czas na plaży nad samym Oceanem Atlantyckim, odbędą rejs statkiem po rzece Duero, a także znajdą czas na wspólne zakupy pamiątek.
Tego typu wyjazdy w Zespole Szkół Akademickich przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży oraz inne, równie ciekawe, organizowane są co roku i dają możliwość wzięcia udziału przez wszystkich chętnych uczniów. Przypominamy, że trwa właśnie proces rekrutacji na nowy rok szkolny. Po więcej informacji zapraszamy do śledzenia profilu na portalu Facebook oraz na stronie szkoły www.zsa.wsa.edu.pl. 

Autor M. Sz.

2021-06-10

Więcej informacji z tej kategorii