Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Uczniowie liceum o pracach domowych: Bardzo nam pomagają

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Od kwietnia uczniowie szkół podstawowych nie mają zadawanych prac domowych. Jest to jeden z elementów reformy edukacji koalicji rządzącej. Czy jest to zmiana na plus?

Uczniowie liceum w szkołach katolickich w Łomży mówią zgodnie, że praca domowa w podstawówce bardzo pomagała im przyswoić materiał i go utrwalić.

Zawsze była jakaś praca domowa i uważam, że jest ona potrzebna. Praca domowa daje nam to, że materiał, który nauczymy się w szkole zapamiętamy na dłużej – mówi jedna z uczennic.

Jeżeli ja sobie w domu nie otworzyłam tej książki i nie zrobiłam zadania z polskiego, które było zadane, to nie utrwalał mi się ten materiał – opowiada uczennica.

Kolejny z uczniów zwraca również uwagę na aspekt obowiązkowości, który przyda się w dorosłym życiu.

Prace domowe w podstawówce uczyły nas odpowiedzialności, bo to też jest powierzone nam zadanie, które musimy wykonać bez względu na to, czy napotkamy jakieś trudności czy nie.

      2024-06-24 Uczniowie o pracach domowych

Dyrektor Szkół Katolickich Bożena Śliwowska podkreśla, że dla zdolniejszych uczniów prace domowe nie są czymś, co powinno im towarzyszyć codziennie. Jednak inaczej ma się sytuacja z tymi, którzy wolniej przyswajają wiedzę.

Jest bardzo duża grupa dzieci, która jednak powinna w domu ćwiczyć i łatwiej byłoby rodzicom, gdyby wiedzieli jakie zadania trzeba z dzieckiem wykonać.

      2024-06-24 Bożena Śliwowska

Przypomnijmy, że planowane jest również odchudzenie podstawy programowej o 20 procent.

Autor B. Ś.

2024-06-24

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...