Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Uczniowie Szkół Katolickich uczą się o historii regionu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Gotyckie dziedzictwo sakralne Północno-Wschodniego Mazowsza” to projekt realizowany przez uczniów Szkół Katolickich w ramach Akademii Liderów, która działa przy Fundacji Św. Mikołaja. – Chcieliśmy pokazać, że Ziemia Łomżyńska ma się czym chwalić – mówi Stanisław Świerżewski, jeden z autorów projektu:

– Nasz projekt ma za zadanie pokazywać wartość kulturowego dziedzictwa naszej małej społeczności. Niestety przez koronawirusa tylko w obrębie Szkół Katolickich organizujemy wykłady, które dotyczą najstarszych istniejących wciąż zabytków Ziemi Łomżyńskiej. 

      2021-11-23 Stanisław Świerżewski o spotkaniach w Szkołach Katolickich

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie. Z młodzieżą o odkryciach ostatnich lat rozmawiał archeolog Michał Grabowski:

– Mówiłem o badaniach w Kościele w Wąsoszu, mówiłem o badaniach w Mątwicy niedaleko przydrożnego krzyża w Mątwicy. Ja się w ogóle bardzo cieszę z tego, że młodzi ludzie chcą w ogóle słuchać o historii. I to tej historii takiego regionu. Ich regionu, z którego pochodzą, z którego pochodzą ich rodzice. No, i z którego biorą się tak naprawdę ich rodziny i ich przeszłość. Fajnie, że dążą do tego, żeby poznać tą przeszłość.

      2021-11-23 Michał Grabowski o spotkaniach w Szkołach Katolickich

Kolejne spotkanie odbędzie się już jutro – Szkoły Katolickie odwiedzi historyk architektury Anna Lorek, która opowie o kościele w Szczepankowie.

pg

Hits: 44

Autor P. G.

2021-11-23

Więcej informacji z tej kategorii