Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Uczniowie z ZSA pomagają potrzebującym

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Akademickich w Łomży nie zapominają o najbardziej potrzebujących mieszkańcach miasta.

Młodzież bierze udział w ogólnopolskiej akcji “Tytka Charytatywna”. Zbiórka polega na zebraniu produktów żywnościowych o długim terminie ważności oraz środków czystości. Jesteśmy zawsze otwarci na pomoc potrzebującym -mówi organizator zbiórki – Krystian Bejgier.

-Chcielibyśmy wspomóc ok. 10 rodzin i myślę, że nam się to uda. Jako Zespół Szkół Akademickich jesteśmy w klasach mundurowych, więc sam mundur o nas powinien świadczyć dobrze. Zakładając go pokazujemy nie tylko odwagę i miłość do Ojczyzny, ale także otwarte serce na pomoc innym. Niesiemy pomoc i angażujemy innych, a szczególnie szkołę, aby młodzi ludzie dawali z siebie coraz więcej i mieli odwagę nieść pomoc.

      2024-02-20 Krystian Bejgier

Takie inicjatywy kształtują młode pokolenie oraz uczą empatii i wrażliwości na potrzeby innych – mówi nauczyciel Zespołu Szkół Akademickich – Aleksandra Dzbeńska.

-Uważam, że takie akcje są potrzebne, młodzi ludzie uczą się organizacji, muszą poinformować inne klasy, a to integruje osoby, które zajmują się zbiórką, to także nauka wypełniania dokumentów. Zbiórki uwrażliwiają na potrzeby drugiego człowieka, uczymy się, że nie jesteśmy sami. 

      2024-02-20 Aleksandra Dzbeńska

Zbiórka trwa do 4 marca przy współpracy z Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Autor W M

2024-02-20

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...