Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Udane zakończenie sezonu KS PREFBET-SONAROL

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Minęły zaledwie 3 tygodnie od czasu, gdy zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zwyciężyli w klasyfikacji medalowej na Mistrzostwach Polski w biegu na 5km a już w minioną sobotę skopiowali swój wyczyn. Tym razem podczas Przełajowych Mistrzostw Polski rozegranych na trasach biegowych w Oleśnie koło Opola, biegacze w stawce ponad 100 klubów lekkoatletycznych znów okazali się najlepsi. Łomżyńska ekipa pod kierunkiem trenera i prezesa klubu Andrzeja Korytkowskiego wywalczyła 3 złote medale co przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej tej imprezy.

Najpierw „złoty przykład” dała uczennica LMSu Łomża Martyna Krawczyńska, która biegnąc cały czas na 2-3 miejscu i kontrolując przebieg rywalizacji piorunującym finiszem zwyciężyła na dystansie 4km. Zwycięstwo Martyny skutkowało wywalczeniem awansu na Przełajowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Prawdopodobnie jednak klub zrezygnuje z tego prestiżowego startu ze względu na wcześniej zaplanowane zgrupowanie. Za zwycięstwo w biegu zawodniczka PREFBET-SONAROL otrzymała 15 punktów do współzawodnictwa „sport dzieci i młodzieży” co w stawce 60-ciu klubów pozwoliło zająć bardzo wysokie 7-me miejsce w kategorii juniorów.

Po startach juniorów i juniorów młodszych przyszła kolej na startu seniorów. Również i tym razem zawodnicy KS PREFBET-SONAROL stanęli na wysokości zadania i zarówno w konkurencji kobiet jak i mężczyzn wywalczyli tytuły Mistrzów Polski. W klasyfikacji drużynowej na wynik składa się suma miejsc 3 najlepszych zawodników z danego klubu. Punkty przydzielane są za miejsca, im mniej punktów tym lepiej, bo zwycięża drużyna która ma najmniej punktów. Te 3 złote medale sprawiły, że został pobity rekord klubu w ilości zdobytych medali Mistrzostw Polski w jednym sezonie. Obecnie po ostatnich zawodach, którymi były przełaje w Oleśnie licznik z medalami w sezonie 2022 zatrzymał się na liczbie 18 krążków(8zł.-8sr.-2br.) co jest o 3 lepszym wynikiem od dotychczasowego rekordu(2020r.-15 medali). W 12-stu tegorocznych medalach swój udział ma Andrzej Korytkowski jako trener i jego zawodnicy.

– Mamy dwóch bardzo dobrych sponsorów tytularnych Sonarol i Prefbet którym bardzo dziękujemy za wsparcie, bo dzięki nim mogliśmy zdobyć tyle medali. Tak znakomity sezon jest też powodem kłopotów, ponieważ w naszym klubie zawodnicy finanse otrzymują za wyniki, a w szczególności za medale i teraz trzeba będzie bardzo się „nagimnastykować”, aby wyjść z tego z twarzą i jakiś sposób zdobyć środki na nagrody – mówi Andrzej Korytkowski.

Prezes i trener Korytkowski gratuluje zawodnikom postawy, waleczności i bardzo dobrych wyników. – Ponowię apel, bo może jest ktoś kto chciałby wesprzeć klub lub konkretnego zawodnika to zapraszam do współpracy. Po ostatnim moim apelu dołączyli do nas OSK Mariusz Gruszfeld oraz Pogotowie Dietetyczne, którzy wsparli naszą dużą nadzieję Martynę Krawczyńską – dodaje.

Teraz trochę luzu w treningach i klub rozpoczyna przygotowania do sezonu 2023.

Wyniki :

4km U20

  1. Martyna Krawczyńska (KS PREFBET-SONAROL)
  2. Katarzyna Napiórkowska(LKS Maków Mazowiecki)
  3. Małgorzata Karpiuk(KS Podlaskie Białystok)

 

Drużyna Kobiet Seniorki:

  1. KS PREFBET-SONAROL 32 pkt.
  2. KS AZS AWF Kraków 40 pkt
  3. UMKS Nadir Jędrzejów 45pkt

 

Drużyna Mężczyzn Seniorzy:

  1. KS PREFBET-SONAROL 27 pkt.
  2. SRS Kondycja Piaseczno 51 pkt
  3. CKS Budowlani Częstochowa 52 pkt

BŚ/mat. nadesłany

2022-11-28

Więcej informacji z tej kategorii