Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Łomży trwają obchody Święta Wojska Polskiego. Dzisiejszy dzień upłynie pod kątem święta 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego im. gen. bryg. Mariana Raganowicza. Na terenie jednostki można była wysłuchać uroczystego apelu, posłuchać pieśni patriotycznych oraz obejrzeć pokaz walki wręcz.

Logistyka to nie tylko kucharze i mechanicy – podkreśla pułkownik Paweł Gałązka, dowódca łomżyńskiej jednostki:

– My musimy się przygotowywać cały czas do tego najważniejszego dla nas zadania, aby ono nigdy nie nastąpiło, ale do oczywiście obrony Ojczyzny. A żeby to robić to trzeba być sprawnym, trzeba potrafić walczyć nie tylko bronią, ale również walka w ręcz. Więc tego też zaczynamy się uczyć. Niezmiernie się cieszę, że w przeciągu dwóch niespełna lat udało się załatwić wszystkie formalne sprawy związane z otrzymaniem nazwy wiodącej łomżyński pułk, ustanowieniem święta 14 sierpnia. Kolejne to imienia generała brygady Mariana Raganowicza.

      2021-08-13 Paweł Gałązka o Święcie Wojska Polskiego w jednostce 1

W jednostce stacjonuje i pracuje w tej chwili blisko 500 żołnierzy i pracowników cywilnych:

– Praktycznie co miesiąc przybywają nowi żołnierze i z tego się bardzo cieszę, bo ten proces będzie troszeczkę jeszcze trwał, ale myślę, że w perspektywie jakiegoś czasu najbliższego te słupki tak zwane kadrowe będą tylko rosły. We wrześniu przychodzą do nas kolejni już absolwenci szkół, także młodzi oficerowie którzy na pewno będą wartością dodaną w zakresie szkolenia, w zakresie prowadzenia różnego rodzaju zajęć, no i dla dobra pułku oraz sił zbrojnych. 

      2021-08-13 Paweł Gałązka o Święcie Wojska Polskiego w jednostce 2

Jutro w Łomży odbędzie się także koncert patriotyczny w Hali Kultury, a w niedzielę piknik militarny w Parku Jana Pawła II.

jt

Autor M. Sz.

2021-08-13

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...