Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Urząd Miasta umożliwia wspieranie osób z niepełnosprawnościami

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Fundacja ‘Aktywni w pracy’ planuje utworzyć w Łomży nowy warsztat terapii zajęciowej. Obecnie prowadzi ona tutaj Zakład Aktywności Zawodowej ‘Argenta’, który działa na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Jesteśmy dumni z tego, że miasto Łomża daje nam możliwości rozwoju mówiła podczas dzisiejszego spotkania prasowego Karolina Jałbrzykowska- Szabłowska – prezes Fundacji:

-W Departamencie pojawiły się nowe projekty, także chcielibyśmy z tego skorzystać. Miasto Łomża pozytywnie rozpatrzyło naszą prośbę i będzie naszym partnerem w tych poczynaniach. Chcemy, aby na terenie miasta pojawiło się więcej działań ze sfery reintegracyjnej skierowanych i dedykowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

      2024-03-06 Karolina Jałbrzykowska-Szabłowska o planie działań

Działalność zakładu aktywizuje osoby, które potrzebują zatrudnienia w naszym mieście dodaje Prezydent Łomży – Mariusz Chrzanowski:

-Doceniam ogromne zaangażowanie ze strony Państwa i ze strony pracowników zakładu. To jest niezwykle ważne, że w naszym mieście funkcjonuje zakład, który zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami. Zakład zajmuje się tekstylią, a my, jako miasto Łomża wielokrotnie korzystaliśmy z możliwości i usług tej firmy.

      2024-03-06 Mariusz Chrzanowski o rozwoju Zakładu

Staramy się o pozyskanie środków na realizację naszych planów podsumowuje Kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej ‘Argenta’ i Przewodniczący Rady Fundacji ‘Aktywni w pracy’- Marek Klimkowski:

-Spodziewamy się, że budżet tego zakładu będzie wynosił ok. 1,5 mln złotych. Dzięki temu zatrudnienie znajdzie przynajmniej 30 osób z ciężkimi niepełnosprawnościami. Będziemy starali się pozyskać te środki  w taki sposób, żeby nie obciążać budżetu miasta Łomża. Taka jest nasza rola, jako fundacji i nie ukrywam, że znamy się na tym, aby takie środki finansowe znajdować. 

      2024-03-06 Marek Klimkowski o budżecie projektu

Zakład Aktywności Zawodowej ‘Argenta’ jest największym zakładem w województwie podlaskim i zatrudnia aktualnie 77 osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego (06.03.2024) spotkania.

Autor M. D.

2024-03-06

Więcej informacji z tej kategorii