Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: „Empekiem” za darmo

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W związku z przypadającym 22 września Dniem Bez Samochodu podróże autobusami łomżyńskiej komunikacji miejskiej są bezpłatne. Zarządzenie w sprawie darmowych przejazdów na wszystkich liniach w granicach administracyjnych miasta wydał prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

Dzień Bez Samochodu wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w ramach którego MPK w Łomży prowadzi różnorodne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pasażerów komunikacji miejskiej w Łomży.

W ostatnich dniach pracownicy miejskiego przewoźnika rozmawiali z pasażerami przedstawiając możliwości podróży, które oferuje cała sieć połączeń komunikacji miejskiej.

Na monitorach we wszystkich autobusach wyświetlana będzie informacja „Zdejmij plecak”, zachęcająca do racjonalnego wykorzystania przestrzeni w autobusach miejskich. Jednocześnie, aby zapewnić punktualne dotarcie uczniów na zajęcia lekcyjne, od 26 września zostaną wprowadzone, wnioskowane przez szkoły, korekty czasów przejazdu na kursach linii 1 i 5 dojeżdżających do szkół na godzinę 8:00.

Celem prowadzonych przez MPK działań jest usprawnienie podróżowania komunikacją miejską w Łomży, przekonanie ludzi do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.

UM Łomża

Hits: 39

Więcej informacji z tej kategorii