Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W ŁSM altanki śmietnikowe są na klucz

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Segregacja śmieci to zagadnienie, z którym mieszkańcy Łomży mierzą się na co dzień. Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa prowadzi akcję informacyjną, a od ubiegłego roku “zamyka” altanki śmietnikowe, po to aby mieszkańcy mogli kontrolować kto i jak wyrzuca śmieci do kosza – mówi Wojciech Michalak, prezes zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej:

– Te działania zmierzają do zabezpieczenia, czy ograniczenia dostępu osób nieuprawnionych, bo co tu dużo mówić. Wydaje mi się, że wszyscy sobie z tego sprawę zdają i można o tym głośno mówić. Wiele razy zdarzała się sytuacja taka, że łatwiej było włożyć śmieci do bagażnika samochodu, podjechać pod pierwszy lepszy śmietnik i tam, nie koniecznie segregując, wyrzucić i mieć problem z głowy. W związku z tym, że zaostrzone zostały trochę rygory, co do segregacji śmieci i limity, gdzie niesegregowanie śmieci zagrożone jest opłatą podwyższoną te ogrodzenie śmietników zabezpiecza przed dostępem osób trzecich, jak i powoduje to, że odpowiedzialność tych, którzy te śmieci wrzucają wzrasta. 

      2021-05-05 Wojciech Michalak o zamkniętych altankach

Na terenie ŁSM jest 96 altan śmietnikowych. Do tej pory ogrodzonych zostało już 68 obiektów. Kolejne mają zostać zamknięte jeszcze w tym roku.

pg

Hits: 54

Autor P. G.

2021-05-05

Więcej informacji z tej kategorii