Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W maju ruszy Karta Mieszkańca. Dla posiadaczy darmowa komunikacja miejska

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

6 maja ma ruszyć łomżyńska Karta Mieszkańca. Dzięki niej, mieszkańcy, którzy płacą podatki w Łomży, będą mieli różnego rodzaju zniżki i ulgi.

Karta Mieszkańca będzie przysługiwać wszystkim dorosłym, którzy płacą podatki w Łomży oraz ich dzieciom. Posiadacze będą mogli liczyć na ulgi w miejskich instytucjach.

– Jeżeli z naszych podatków utrzymywane są obiekty, chociażby takie jak Park Wodny, lodowisko, to myślę, że mieszkańcy powinni mieć darmowy wstęp przynajmniej raz w roku i ta karta będzie dawała taką możliwość. Będą oczywiście zniżki na basen, lodowisko. Będą to zniżki w granicach 20 procent – mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

      2024-01-31 Mariusz Chrzanowski

Posiadacze Karty Mieszkańca będą mogli również od lipca bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, za którą już dzisiaj nie płacą uczniowie i seniorzy.

Gospodarz miasta liczy na to, że ta zachęta do rozliczania się w Łomży, poskutkuje tym, iż w następnych latach wpływy z podatków będą o kilka milionów wyższe.

– Może się okazać, że będzie to ogromny sukces i wpływy z podatków przewyższą te koszty, które będziemy musieli ponieść – mówi prezydent Łomży.

Całej rozmowy na temat Karty Mieszkańca Łomży wysłuchacie tutaj.

fot. UM Łomża

Autor B. Ś.

2024-01-31

Więcej informacji z tej kategorii