Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W mieście odbędzie się kolejna gala boksu olimpijskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Łomży po raz trzeci odbędzie się Gala Boksu Olimpijskiego Suzuki Boxing Night. Podczas wydarzenia w hali sportowej przy szkole podstawowej nr 9 odbędzie się bokserski mecz Polska-Irlandia. Zawalczą też łomżyńscy bokserzy.

Łącznie podczas kwietniowej gali kibice zobaczą 13 walk: 7 męskich, 3 kobiece oraz 3 lub 4 walki łomżyńskich zawodników. Wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i trener BKS Tiger Łomża, Zbigniew Maleszewski podczas konferencji prasowej zapowiadał, że mieszkańców Łomży, ale nie tylko, czeka bardzo dobre widowisko.

– Tutaj wszystkie walki będą stały na dobrym poziomie, bo ekipa irlandzka są to zawodnicy bardzo twardzi, mocni i na pewno postawią wysoko poprzeczkę.

      2024-03-28 Zbigniew Maleszewski

Niewykluczone, że kibicie zobaczą w Łomży przyszłych olimpijczyków, bowiem reprezentanci polski, którzy wystąpią podczas tej gali, walczą o kwalifikacje do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Łomża wsparła organizację gali kwotą 34 tysięcy złotych. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski mówi, że takie wydarzenia sportowe są dobrą promocją miasta.

– Wielkie wydarzenia sportowe przyciągają kibiców. Gala będzie transmitowana w telewizji publicznej. Młodzi sportowcy będą mieli okazję podpatrzeć jak rywalizują ich starsi koledzy, którzy będą walczyć o przepustki olimpijskie, więc takie wydarzenia na pewno należy wspierać.

      2024-03-28 Mariusz Chrzanowski o gali boksu

Gala Boksu Olimpijskiego Suzuki Boxing Night organizowana jest w Łomży po raz 3, a po raz 5 w województwie podlaskim. Wicemarszałek województwa, Marek Olbryś mówi o dobrym porozumieniu z Polskim Związkiem Bokserskim.

– Mamy duże ośrodki bokserskie w województwie i staramy się je wspierać. To dobrze, że młodzież ma zajęcie, że potrafi rywalizować ze sob ąw takim pięknym sporcie olimpijskim i trzeba to wspierać, trzeba pomagać, żeby sport był na dobrym poziomie. Sama impreza jest dobrze oglądana w telewizji, a kibiców na miejscu jest mnóstwo – mówi wicemarszałek.

Gala odbędzie się 19 kwietnia.

2024-03-28

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...