Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W mieście powstało Centrum Rozwoju Młodzieży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Łomży powstało Centrum Rozwoju Młodzieży. Jest to inicjatywa stowarzyszenia Youth Human Impact, które przed laty założyła trójka absolwentów z III Liceum Ogólnokształcącego. Ma to być przestrzeń dla młodzieży, w której będzie mogła zdobywać praktyczną wiedzę.

Na podstawie rozmów z młodymi łomżanami, członkowie stowarzyszenia doszli do wniosku, że w Łomży takiego miejsca brakuje. Stąd pomysł na utworzenie Centrum Rozwoju Młodzieży

– Ma być miejscem, do którego młodzież będzie mogła przychodzić, uczestniczyć w warsztatach, gdzie dzielimy się wiedzą np. z umiejętności miękkich. Jak być dobrym liderem, jak pracować w grupie, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Jest szereg umiejętności, które oferujemy we współpracy z naszymi ekspertami. Zachęcamy młodzież, żeby sama tworzyła projekty. Jeśli widzą potrzebę w Łomży, że warto byłoby zrobić jakąś akcję społeczną, to my jesteśmy po to, aby im pomóc i dać odpowiednie narzędzia, aby mogli coś stworzyć – mówi Magdalena Koniecko z Youth Human Impact.

      2024-06-10 Magdalena Koniecko

Łomżyńska młodzież zgodnie przyznaje, że takiego miejsca w mieście brakowało.

– Tego w naszym mieście zdecydowanie brakuje. Mało jest takich miejsc, które angażują młodzież w Łomży w jakieś działanie – mówi jedna z uczennic.

      2024-06-10 Łomżyńska młodzież

Centrum znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 10 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18.

Autor B. Ś.

2024-06-10

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...