Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W sobotę (06.07) Festiwal Kultur

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Za kilka dni w Łomży rozpocznie się Festiwal Kultur. To już 2. edycja tego wydarzenia podczas którego uczestnicy będą mogli poznać tradycje 6 krajów m.in. Gruzji, Malty czy Mołdawii.

Nie zabraknie przysmaków z różnych części świata, tańca, śpiewu oraz wystaw regionalnych– zaprasza Magdalena Koniecko, członek Stowarzyszenia Youth Human Impact.

-Rok temu rozpoczęliśmy festiwal polskim akcentem, zatańczyliśmy wspólnie poloneza. Chcemy, aby stało się, to naszą tradycją. Główna część festiwalu będzie opierała się na tym, że młodzież z przybyłych krajów ma swój czas, aby zaprezentować się na scenie, opowiada o swojej kulturze, ciekawostek, pokażą narodowe tańce. 

      2024-07-0 Magdalena Koniecko

Festiwal będzie również miejscem rozrywki nie tylko dla najmłodszych, ale również starszych mieszkańców.

-Do tej pory nie było takiego wydarzenia w mieście, chcemy pokazywać, że ta otwartość na inne kultury jest bardzo ważna, ponieważ wiele możemy się od siebie nauczyć. Mamy w planach zrobić karaoke, będą konkursy, będą nagrody, więc mam nadzieję, że to będzie ciekawy punkt i na zakończenie festiwalu chcemy zrobić potańcówkę międzypokoleniową z piosenkami z różnych krajów i pokoleń. 

      2024-07-03 Magdalena Koniecko

W tym roku Festiwal Kultur odbędzie się w sobotę (06.07) na Bulwarach Łomżyńskich. Początek o godzinie 16.00.

 

Autor W M

2024-07-03

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...