Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W Szkołach Katolickich stanie serce na nakrętki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Uczniowie Szkół Katolickich w Łomży stale angażują w akcje charytatywne. To oni wychodzą z inicjatywą – mówi Bożena Śliwowska, dyrektor placówki:

– Mamy bardzo dużą liczbę uczniów humanistów-artystów. I na przykład w tym roku było już prowadzonych kilka akcji. Tutaj jeśli chodzi o organizację takich akcji dobroczynnych to góruje klasa druga czteroletniego liceum. Oni są genialni. Co oni potrafią zrobić, łącznie z jakimiś kanapkami ze smalcem swojej roboty, z goframi, z wypiekami. I klasa trzecia. 

      2021-11-18 Bożena Śliwowska o charytatywnym sercu 1

Z aktywności młodych ludzi powstał pomysł na pojemnik, do którego będzie można wrzucać nakrętki, a dochód z ich sprzedaży trafi na cele charytatywne:

– Już projekt widziałam. Pani Renatka, wychowawczyni klasy, pokazywała. Są kontury, jest kształt tego serca, dar serca, a pod spodem Szkoły Katolickie. I to będzie znajdowało się przy tym głównym wejściu, w holu na dole. Tam będziemy mogli te zakrętki sobie zbierać. 

      2021-11-18 Bożena Śliwowska o charytatywnym sercu 2

Instalacja powstanie ze złomu zebranego w szkole.

pg

Hits: 24

Autor P. G.

2021-11-18

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...