Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W szpitalu przeprowadzono zabieg usunięcia prostaty laserem holmowym

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wykonano pierwszy zabieg usunięcia prostaty laserem holmowym. Lekarze Oddziału Urologicznego przeprowadzili go pod okiem dr Michała Suta, urologa ze Szpitala MSWiA w Gdańsku:

– To są zabiegi wysoce efektywne, bardzo bezpieczne i przyspieszające powrót pacjenta do pełnej sprawności. Są to zabiegi, które w stosunku do tradycyjnie wykonywanych zabiegów mają jeszcze taką zaletę, że są wykonywane bardziej radykalnie. Czyli jest mniejsze ryzyko nawrotów, a tym samym tak naprawdę w długotrwałym rozrachunku zmniejszają koszty opieki na tymi pacjentami.

      2021-11-26 Michał Sut o zabiegu urologicznym w szpitalu

Zakup lasera oraz innych potrzebnych sprzętów został dofinansowany ze środków budżetu województwa podlaskiego – mówi wicemarszałek Marek Olbryś:

– Pieniążków nie żal przeznaczać na ratowanie życia ludzkiego, szczególnie na urologii. Ten oddział jest oddziałem bardzo dobrym w naszym szpitalu łomżyńskim i o tą jakość chcemy dbać. Chcemy wspomagać urologię, również inne oddziały, ale szczególnie urologia była w jakimś momencie trochę nie dosprzętowania.

      2021-11-26 Marek Olbryś o urologii

Łącznie na doposażenie urologii przeznaczono 1,3 mln złotych, z czego 600 tysięcy to wkład własny szpitala.

pg

Hits: 34

Autor P. G.

2021-11-26

Więcej informacji z tej kategorii