Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wciąż można ubiegać się o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Do końca lipca został przedłużony termin naboru wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Łomży. Kierowany jest on głównie do właścicieli domów, których dochody nie pozwalają na samodzielne wykonanie wymiany źródła ciepła.

Na tę chwilę złożono 9 wniosków na łączną kwotę około 60 tysięcy złotych. Do rozdysponowania w ramach tego programu zostało jeszcze 140 tysięcy złotych.

– Program ma na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji, czyli szkodliwych pyłów i gazów z palenisk domowych. Jest formą dofinansowania dotacji środków pieniężnych na wymianę pieców opalanych węglem w zabudowie jednorodzinnej na piece gazowe, pompę ciepła, biopaliwo albo podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Osoby o najniższych dochodach mogą uzyskać nawet dotację w wysokości 100 procent kosztów kwalifikowanych – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego.

      2024-06-20 Łukasz Czech

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Urzędzie Miejskim w Łomży (Stary Rynek 14 – Biuro Podawcze przy wejściu). Informacji w sprawie Programu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pokój 103 (I piętro), tel. 86 2156792 oraz 86 2156793, m.muczynska@um.lomza.pl oraz k.odachowski@um.lomza.pl. Szczegółowe informacje o Programie oraz wzór wniosku o udzielenie dotacji można znaleźć w pod poniższymi linkami.

 

Autor B. Ś.

2024-06-20

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...