Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Więziennicy przekazali schronienia dla psów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze odwiedzili łomżyńskie schronisko „Arka”. Więziennicy przekazali 6 bud oraz 100 koców dla czworonożnych podopiecznych „Arki”.

Najpierw był kurs stolarza. 12 więźniów Zakładu Karnego w Czerwonym Borze zyskało nowe kwalifikacje a przy okazji ucząc się rzemiosła wykonali oni budy i budki dla zwierząt. W trakcie zajęć powstały schronienia dla psów, kotów, jeży i ptaków.

To właśnie budy dla psów trafiły dziś do łomżyńskiego schroniska „Arka”. Uzupełnieniem prezentu dla czworonożnych podopiecznych placówki było 100 koców wycofanych z użytkowania. Koce będą miały nowe życie jako ocieplenie psich bud. Sądząc po reakcji i zainteresowaniu przyszłych lokatorów trafiliśmy w 10 (patrz zdjęcia). Więziennicy zdążyli w porę. Obecnie w schronisku przebywa ponad 150 psów. Nadchodząca zima z pewnością nie będzie łatwą porą roku dla czworonogów i oddanych im całym sercem opiekunów.

Tekst i zdjęcia: mjr Dariusz Śmiechowski

Hits: 18

Autor P. G.

2021-11-27

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...