Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wkrótce ruszą prace nad przedłużeniem Meblowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Rozpoczynają się kolejne inwestycje drogowe w Łomży. Drogowcy mają wkrótce zacząć prace m.in. nad przedłużeniem ulicy Meblowej. Powstać ma tam nowy odcinek drogi o długości ok. 1,8 kilometra

Ulica połączy Wojska Polskiego z Nowogrodzką i skomunikuje znajdujące się tam osiedle – mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży:

– Najważniejszą, najdroższą i taką najpoważniejszą inwestycją jest budowa przedłużenia ulicy Meblowej, czyli ulicy łączącej Wojska Polskiego z Nowogrodzką. Odciążającą tak naprawdę całe miasto z ruchu tranzytowego i ruchu ciężkiego. Powiązane z tą inwestycją będą ulice Jaworowa i Grabowa, które skomunikują to osiedle. Ono się w tej chwili bardzo intensywnie rozwija. Wiele budynków tam się buduje.

      2021-05-18 Andrzej Garlicki o przedłużeniu Meblowej

W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy, nowe skrzyżowania oraz ronda.

Przedłużenie ulicy Meblowej będzie kosztować blisko 13 mln złotych. Koszt realizacji ulicy Grabowej wynosi 3,1 mln zł, a ul. Jaworowej 3,4 mln zł. Miasto zrealizuje prace przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystkie inwestycje będą gotowe w październiku 2022 roku.

Przedłużenie ul. Meblowej – będą utrudnienia

W związku z pracami kierowcy w rejonie Wojska Polskiego, Meblowej i Nowogrodzkiej będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Z utrudnieniami w ruchu należy się liczyć na jej wlotach w ul. Wojska Polskiego i Nowogrodzkiej. Na rondzie u zbiegu ul. Meblowej i Wojska Polskiego pojawią się znaki informujące o robotach drogowych, ograniczeniu prędkości do 30 km/h oraz wyjeździe z budowy. Ruch pieszo-rowerowy z tej strony ronda zastanie przeniesiony na jego drugą stronę. Natomiast na ulicy Nowogrodzkiej zastosowane zostanie jednostronne  zwężenie jezdni oraz ograniczona będzie prędkość do 30 km/h. Pojawi się również znak informujący o wyjeździe z budowy. Ruch pieszo – rowerowy zostanie przeniesiony na drugą stronę ul. Nowogrodzkiej.

pg

Hits: 110

Autor P. G.

2021-05-18

Więcej informacji z tej kategorii