Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Władze miasta stawiają na elektromobilność

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Autobusy elektryczne oraz stacje rowerowe w ramach ŁoKeRa – to kolejne etapy projektu elektromobilności, w ramach którego powstało wcześniej Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne w Łomży. W tej chwili realizowany jest przetarg na zakup dwóch autobusów elektrycznych.

O szczegółach wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki:

– Dodatkowo mieliśmy w tym projekcie 11 autobusów gazowych. Wobec zmieniającej się sytuacji, też cen gazu, problemów ze stałą dostawą tego gazu płynnego, postanowiliśmy zawnioskować do Urzędu Marszałkowskiego o zgodę na zamianę autobusów gazowych na autobusy elektryczne. I jesteśmy w zasadzie już po ustaleniach takich wstępnych i czekamy na taką ostateczną decyzję, ale już jak rozumiem pozytywną decyzję dotyczącą zgody na zamianę tych autobusów gazowych na elektryczne. 

      2021-09-08 Andrzej Garlicki o elektromobilności 1

W ramach tego projektu powróci także rower miejski:

– Będziemy mogli urządzić dla mieszkańców taki bardzo porządny, bardzo profesjonalny rower miejski. Będzie to nowoczesna formuła tego projektu. Będą to rowery czwartej generacji, czyli z GPS-ami. Nie będą na takich klasycznych stacjach dokujących, będą po prostu wyznaczone takie parkingi rowerowe, gdzie te rowery będzie można zostawić, albo je wypożyczyć. Będą to rowery klasyczne i rowery elektryczne. Będzie można poprzez aplikację wynająć i zostawić w zasadzie w dowolnym miejscu. 

      2021-09-08 Andrzej Garlicki o elektromobilności 2

W tej chwili miasto przygotowuje się do przetargu na obsługę ŁoKeRa, który ma wrócić na ulice Łomży w kwietniu przyszłego roku.

jt

Autor M. Sz.

2021-09-08

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...